Będziemy państwa pytać o rzeczy związane z drzewami, pielęgnacją roślin. Będą to bardzo proste pytania, natomiast będzie trzeba wykazać się podstawową wiedzą, że te sadzonki trafiają w odpowiednie ręce. W zależności kto, jakie warunki lokalowe posiada, będzie mógł sobie wziąć sadzonkę drzewa lub krzewu albo od miasta sadzonkę kwiatu

- zachęcała Patrycja Łabuz-Walczak zastępca dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Oprócz samych sadzonek drzew, krzewów będzie można wziąć udział w warsztatach i stworzyć sobie podkładkę pod gorący kubek, a w ramach rozdawania przez miasto roślin doniczkowych otrzymać ekogadżety. W ramach miejskiej akcji na wymianę za roślinę trzeba mieć minimum 5 zużytych baterii. Akcja w piątek od 15 do 17 na terenie Kantorii koło basenu przy ulicy Piłsudskiego w Tarnowie.

Miejska akcja wymiany zużytych baterii na rośliny doniczkowe jest prowadzona dzięki finansowaniu z funduszy norweskich. Z kolei akcja Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, która jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego ma mieć 4 odsłony. Kolejna już 24 kwietnia.