Jak co roku niezmiennie królował Ratusz ze swoimi zbiorami książąt Sanguszków.

- Najbardziej mi się podoba portret Izabeli Sanguszkowej. Jest pięknie namalowany, bardzo realistyczny. Mnie się najbardziej podobała porcelana. Talerzyki, zastawa kawowa - piękne rzeczy - mówili zwiedzający.

w czasie Nocy Muzeów w Tarnowie można było również zwiedzać nocą cmentarz żydowski, a jedna z miejskich kancelarii adwokackich przygotowała wystawę kurdybanów, czyli barwionych, garbowanych skór.

Jeszcze w niedzielę w ramach Nocy Muzeów można w Tarnowie obejrzeć nową wystawę na dworcu PKP. Wystawa nosi tytuł "A co Wy tam macie na ścianie?" i jest oryginalnym pomysłem tarnowskiej galerii, aby prezentować dzieła sztuki, które gromadzone są przez prywatnych właścicieli.

- To wystawa prac z prywatnej kolekcji Kingi i Marcina Mruków. Marcin Mruk jest znanym rehabilitantem, ale również pasjonuje się kolekcjonowaniem sztuki wraz ze swoją małżonką. Mają ciekawą kolekcję. Chcemy ją pokazać z publiczną kolekcją prac Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej. Ta wystawa ma promować kolekcjonowanie sztuki współczesnej - mówi Ewa Widz-Łączynska, szefowa tarnowskiej galerii miejskiej.

Wystawę można obejrzeć w niedzielę do 17.00 i od poniedziałku do czwartku od 10.00 do 17.00. Znajduje się w sali galerii na tarnowskim dworcu PKP.