Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ponad 200 tysięcy złotych z Funduszu Sprawiedliwości trafiło na ochronę przeciwpożarową w gminie Zakliczyn

Za przekazane środki udało się zakupić sprzęt dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Jednostki otrzymały między innymi odzież specjalistyczną do działań ratowniczych, pompy szlamowe, hełmy strażackie czy pilarki. OSP w Filipowicach dostało też przyczepkę ratowniczą do quada. "To niezwykle potrzebne nam wyposażenie, które będziemy wykorzystywać w naszej codziennej pracy" podkreśla Józef Wojtas prezes OSP Filipowice

fot: A. Wrońska

posłuchaj Józefa Wojtasa

Anomalia pogodowe, które w ostatnich latach występowały powodują, że taki sprzęt jest niezbędny. Strażak w akcji musi mieć zapewnione bezpieczeństwo, a taki sprzęt to gwarantuje - podkreśla prezes OSP Filipowice.

Gmina Zakliczyn ucierpiała podczas wakacyjnych ulew i nawałnic.

Wsparcie finansowe dla strażaków udało się pozyskać dzięki posłowi Prawa i Sprawiedliwości Norberta Kaczmarczyka, który dodał, że Fundusz Sprawiedliwości pomaga obywatelom. To strażacy są pierwsi na miejscu wypadku i czasem mundury są do wymiany po jednej akcji. Te 200 tysięcy to tyle, ile rocznie gmina wydaje na uzupełnienie potrzeb.

posłuchaj Norberta Kaczmarczyka

Wsparcie trafiło w sumie do ośmiu jednostek OSP w gminie Zakliczyn.

Tematy:
Autor:
Agnieszka Wrońska-Bęben

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię