Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pierwsze wyroki za nękanie - stalkerami częściej są kobiety

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2012.05.24 06:17 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:06 )
Za uporczywe nękanie drugiej osoby można usłyszeć wyrok nawet 3 lat pozbawienia wolności.

fot. www.tarnow.so.gov.pl

Blisko rok po wprowadzeniu nowego prawa, w regionie tarnowskim zapadają już pierwsze wyroki sądowe za stalking - czyli uporczywe nękanie drugiej osoby. Tarnowski sąd wydał już 3 prawomocne wyroki dotyczące tego przestępstwa.
"Co ciekawe w dwóch przypadkach stalkerami czyli nękającymi były kobiety" - mówi sędzia Tomasz Kozioł. "Ostatni wyrok w tej sprawie dotyczył kobiety która nękała swojego znajomego głuchymi telefonami" - wyjaśnia sędzia.
Kobieta skazana została na 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.
Stalking jest przestępstwem ściganym na wniosek pokrzywdzonego - sąd może w zasądzić także wobec oskarżonych zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Maksymalna kara za stalking to 3 lata pozbawienia wolności - to nowe przestępstwo pojawiło się w polskim prawie w czerwcu 2011 roku.

(aw)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię