Nietypowa - historyczna - sytuacja podczas meczu plażowej piłki ręcznej w Tarnowie

Na meczu plażowej piłki ręcznej na Igrzyskach Europejskich Polacy musieli powtórzyć końcówkę wygranego meczu z Norwegami. Chodziło o to, że na 3 sekundy przed końcem drugiego seta tamtego spotkania trener reprezentacji Polski wziął czas przy akcji Norwegów, kiedy był remis 22 do 22, co jest niedozwolone. Powinien zostać za to podyktowany rzut karny dla Norwegów, ale nie został, a Polacy wygrali najpierw drugiego seta, a później w karnych.

Norwegowie złożyli jednak protest, który został uznany. Obie drużyny po kilku godzinach wróciły na boisko, żeby zagrać ... 3 sekundy i rzut karny dla Norwegów. Ten został obroniony przez naszego bramkarza Krystiana Matusiaka i grano o zwycięskiego gola w drugim secie. Matusiak obronił drugiego karnego, ale ostatecznie zwycięską bramkę z akcji strzelili Norwegowie. Trener Jarosław Knopik nie pamięta takiego wydarzenia:

Mówi Jarosław Knopik

...Jestem w piłce ręcznej plażowej 15 lat i to jest pierwsza sytuacja, którą widziałem na  żywo i jeszcze miałem okazję w niej uczestniczyć, więc historyczna chwila. Nic to nie zmienia, bo wiemy, jaki jest system rozgrywek. Ten mecz nie decydował o tym, czy będziemy grali w ćwierćfinale czy nie. Wiedzieliśmy, czy gramy, tylko nie wiedzieliśmy z kim. Jeszcze bardziej jesteśmy podbudowani, jeszcze bardziej nakręceni na ten ćwierćfinał.

Ostatecznie Polacy zagrali o awans do półfinału z Węgrami i przegrali w karnych. Jutro zagrają o miejsca od 5 do 8.

Wcześniej Polki wysoko przegrały swój mecz ćwierćfinałowy z Niemkami w pierwszym secie 14 do 22, a w drugim 16 do 32 i jutro również zagrają o miejsca 5-8 na turnieju piłki ręcznej plażowej w ramach Igrzysk Europejskich rozgrywanych na obiektach w Tarnowie.