Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Mieszkańcy Tarnowa uczcili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Fot. Paweł Topolski

Najpierw obchody na placu Sobieskiego zorganizowali młodzi ze stowarzyszenia Tarnów - Pierwsze Niepodległe. Spotkali się przed godziną 17, śpiewali wspólnie z mieszkańcami powstańcze piosenki, a w godzinę "W" wszyscy oddali hołd poległym w tym zrywie polskiego podziemia przeciwko hitlerowcom okupującym Warszawę.
Posłuchaj

Natomiast organizowane przez miasto Tarnów uroczystości upamiętnienia 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczęły się po Mszy Świętej sprawowanej o godzinie 17 przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Żołnierz Armii Krajowej przypominał, że jednocześnie obchodzona jest rocznica Akcji Burza, która zakładała walkę z wycofującymi się Niemcami. I właśnie jej elementem było Powstanie Warszawskie, które trwało 63 dni. Poniesione straty powodują, że do dzisiaj trwa spór o sens tego zrywu i jego znaczenie. Dziś cała Polska oddaje jednak hołd wszystkim poległym w tym niezwykłym zrywie polskiego podziemia.
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię