Przed meczem oczywistym faworytem były siatkarki z Polic, ale Żyrafy po dwóch zwycięstwach, ligowym nad Volleyem Wrocław  i pucharowym z Nowym Dworem Mazowieckim, były zmotywowane, by pójść za ciosem.

Chemik dużo lepiej rozpoczął spotkanie, zdobywając pięciopunktową przewagę. Tarnowianki jednak nie dawały za wygraną i nadrabiały zaangażowaniem. Skuteczne bloki Judyty Gawlak pozwalały utrzymywać dystans do przeciwniczek.

Przy wyniku 10:16 zawodniczki z Tarnowa nieco spuściły z tonu i trudno było im nadążyć za rozpędzoną ekipą z Polic, która z każdą kolejną akcją czuła się bardziej pewnie. Ostatecznie pierwszy set padł łupem przyjezdnych 25:18.

W drugiej partii znów mocno zaczęły Chemiczki. Tarnowianki kontrolowały przebieg spotkania, nie pozwalając rywalkom odskoczyć. Przy 7:8 miały okazję na to, by wyrównać, ale nie wykorzystały szansy. Seria błędów w końcówce seta sprawiła, że Żyrafom trudno było zapanować nad świetną postawą rywalek i przegrały 16:25.

Trzeci set zaczął się świetnie dla gospodyń. Fantastycznie grała Danijela Dzakovic i Żyrafy wyszły na prowadzenie 5:2. Zawodniczki z Polic zatraciły swój rytm meczowy i pogubiły się, co skrzętnie wykorzystały podopieczne Błażeja Krzyształowicza, utrzymując trzypunktową przewagę. Ambitna postawa Katarzyny Marcyniuk i Judyty Gawlak dawały nadzieję na zwycięstwo choćby jednego seta. Od stanu 10:9 walka toczyła się punkt za punkt. Chemiczki w końcu zdołały wyjść na prowadzenie, ale tarnowianki wyrównały i to znów one były górą. Końcówka z obu stron była niezwykle zacięta, ale ostatecznie Chemik Police wygrał w całym meczu 3:0.

Grupa Azoty Akademia Tarnów - Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (18:25, 16:25, 20:25).

Grupa Azoty Akademia Tarnów: Natasha Calkins, Karina Chmielewska, Danijela Dzakovic, Judyta Gawlak, Dima Uszewa, Barbara Zakościelna - Aleksandra Żurawska (libero) - Katarzyna Marcyniuk, Julita Molenda, Wiktoria Mościcka.

Grupa Azoty Chemik Police: Marlena Kowalewska, Martyna Łukasik, Bruna Honorio Marques, Dominika Pierzchała, Saliha Sahin, Iga Wasilewska - Martyna Grajber-Nowakowska (libero) - Xia Ding, Monika Fedusio, Elizabet Inneh-Varga, Monika Jagła, Natalia Mędrzyk.