Obie drużyny rozpoczęły spotkanie nieudanymi atakami. Wynik spotkania rzutem z kontrataku w 2. minucie otworzył Mateusz Wojdan, zaraz odpowiedział Jan Stolarski, a kilka sekund później za sprawą Przemysława Mrozowicza mieliśmy 1:2. Gra była bardzo dynamiczna i wyrównana. Gospodarze objęli prowadzenie w 5. minucie [3:2] i wyraźnie złapali wiatr w żagle – 60 sekund później było już 5:2. Na tą sytuację zareagował Patrik Liljestrand prosząc o czas.

W 8. Minucie sędzia podyktował pierwszy rzut karny w tym spotkaniu – na 7. metrze ustawił się Piotr Swat, jednak Casper Liljestrand obronił jego rzut. Chwilę później mieliśmy także pierwsze wykluczenie – karę 2 minut otrzymał Tomasz Wawrzyniak. Mimo to piotrkowianie nadal zdołali utrzymać prowadzenie.

Gra była zacięta, a zawodnicy bezwzględni. W 11. Minucie czerwoną kartę za faul na Stolarskim otrzymał Przemysław Mrozowicz, 2 minuty póżniej na ławkę kar na 2 minuty odesłany został Antoni Doniecki. Szansę na rzucenie bramki kontaktowej miał Rennosuke Tokuda, jednak nie udało mu się wykorzystać rzutu karnego.

Gospodarzom udało się szybko powiększyć prowadzenie do 5 bramek różnicy [10:5] i tarnowianie zaczęli mieć poważne kłopoty. Na 8 minut przed końcem pierwszej części spotkania o czas dla swojej drużyny ponownie poprosił trener tarnowskiej Unii. Gra jednak wciąż zupełnie nie układała się po myśli podopiecznych Patrika Liljestranada – w 25. minucie gospodarze prowadzili już 7 bramkami [15:8]. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16:10.

Po zmianie stron gra była równie dynamiczna, co przed przerwą. Widać było silną motywację w drużynie przyjezdnych. W 34. minucie mieliśmy już 18:13. Tarnowianie robili wszystko, by odrobić straty – mocno pracowali zawodnicy w polu, a w bramce efektownymi interwencjami popisywał się Patryk Małecki. 60 sekund później na tablicy wyników widniał już rezultat 18:15 i wszystko było jeszcze możliwe.

Na ten wynik zareagował trener gospodarzy Bartosz Jurecki prośbą o chwilę rozmowy ze swoimi zawodnikami. W 38. minucie za sprawą celnego trafienia Kiryla Kniazeua z rzutu karnego przewaga Piotrkowianina stopniała do 2 bramek różnicy. Zatrzymać rozpędzonych tarnowian mogła jednak kara 2 minut dla Shuichiego Yoshidy. Tak się jednak nie stało – w kolejnej akcji Rennosuke Tokuda rzucił bramkę kontaktową [18:17], a w grze zawodników z Piotrkowa dało się zauważyć dużą nerwowość. Serię trafień zawodników Unii przerwał dopiero Filip Surosz.

Drużyny wymieniały ciosy, a w 44. Minucie pojawiła się szansa na remis, którą pewnym trafieniem z rzutu karnego wykorzystał Kiryl Kniazeu [21:21]. 15 minut przed końcem spotkania mecz rozpoczął się na nowo. Tarnowianom udało się nawet objąć prowadzenie, a o ostatni czas dla swojej drużyny poprosił Bartosz Jurecki. Jego podopieczni mieli szansę odzyskać remis, ale w bramce po raz kolejny zabłysnął Casper Liljestrand, który obronił czwarty rzut karny w tym spotkaniu. Obu zespołom niezwykle zależało na zwycięstwie, a presja skutkowała licznymi błędami popełnianymi po obu stronach.

Na 10 minut przed końcem meczu na tablicy wyników ponownie wyświetlał się remis, [22:22], a minutę później gospodarze odzyskali prowadzenie. W 53. minucie jednobramkową przewagę ponownie odzyskali goście, a chwilę później – znowu Piotrkowianin. Wynik nieustannie oscylował wokół remisu, a żaden zespół nie odpuszczał. 3 minuty przed końcem jedną bramką ponownie prowadzili gospodarze i mieli szansę podwyższyć przewagę do cennych na tym etapie gry dwóch trafień.

Udało się to Piotrowi Jędraszczykowi, a tarnowianom pozostały 2 minuty na wyszarpanie punktów w tym meczu. 30 sekund przed końcem goście tracili 1 bramkę do rywala, nie zdołali jednak doprowadzić do rzutów karnych. Mecz zakończył się wynikiem 30:29 i komplet punktów pozostanie w Piotrkowie Trybunalskim.

Piotrkowianin – Grupa Azoty Unia Tarnów 30:29 (16:10)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Kot, Chmurski – Wawrzyniak, Jędraszczyk 3, Doniecki, Stolarski 4, Matyjasik 2, Babicz 6, Szopa 4/1, Swat 2/1, Surosz 2, Pożarek, Mosiołek 2, Mastalerz 4, Pacześny 1