Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Brzesko: Porwali biznesmena, grozi im 5 lat więzienia

  • Tarnów
  • date_range Poniedziałek, 2013.06.17 10:20 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:32 )
To była historia jak z filmu gangsterskiego. Czterech mężczyzn w sylwestrowe popołudnie uprowadziło brzeskiego biznesmena. W ten sposób chcieli zastraszyć go i wymusić na nim zwrot długu. Porwanemu udało się powiadomić policję a porywacze trafią najprawdopodobniej za kratki, historia znalazła bowiem swój finał w sądzie.


Do porwania doszło w grudniu ubiegłego roku, powodem były długi. Mieszkaniec Brzeska winien był swojemu byłemu wspólnikowi blisko 60 tysięcy złotych. Były wspólnik zdecydował się na groźby - namówił swoich 4 znajomych, aby ci porwali dłużnika i nastraszyli go.

Jeździli z porwanym po Brzesku, jednak rodzina porwanego zawiadomiła policję i kiedy porywacze podjechali pod firmę mężczyzny po pieniądze, zostali zatrzymani. Po śledztwie usłyszeli zarzuty i właśnie do tarnowskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko nim.

Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

( Agnieszka Wronska /dw)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię