W niedzielę mszę w języku ukraińskim w Tarnowie sprawował arcybiskup Eugeniusz Popowicz - greckokatolicki metropolita przemysko - warszawski. Po mszy abp Popowicz spotkał się z Ukraińcami.

Oni potrzebują duchowego wsparcia. To wsparcie oczywiście daje im na co dzień kapłan oddelegowany do pracy z nimi w Tarnowie, ale obecność biskupa daje im poczucie, że nie są zostawieni sami sobie, że jest ktoś, kto się nimi interesuje, przeżywa to, co się dzieje, chce im pomóc. A Kościół zawsze jest tym, który spieszy z pomocą każdemu potrzebującemu

- mówi abp Popowicz.


Na spotkanie z greckokatolickim biskupem przyjechali do Tarnowa m.in. Ukraińscy żołnierze, którzy leczą rany, odniesione na froncie w jednym z podtarnowskich ośrodków.

Msze w obrządku greckokatolickim są odprawiane w kościele akademickim w Tarnowie w każdą niedzielę o godzinie 12:30. Opiekunem wspólnoty jest greckokatolicki ksiądz Piotr, który w czasie studiów przez dwa lata kształcił się w tarnowskim seminarium, a po napaść Rosji na Ukrainę znów przyjechał do Tarnowa.