W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z opadami deszczu i burzami, które będą występowały na krańcach południowych województwa śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W tych burzach możliwe opady około 10 mm deszczu. Na pozostałym obszarze kraju to zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, bez opadów. Słabe opady deszczy możliwe jeszcze tylko na wybrzeżu. Temperatura wyniesie od 4 stopni na Suwalszczyźnie i na Pomorzu, koło 6 w centrum, do 11 stopni na południu, tam, gdzie będą występowały burze.

W poniedziałek w całym kraju, oprócz północnego wschodu, pochmurno z opadami deszczu. Na północnym wschodzie więcej słońca i bez opadów, natomiast na krańcach południowych jeszcze w poniedziałek spodziewane są burze z opadami deszczu od 20 do 25 mm. Niezależnie od burz również tam mogą być intensywniejsze opady, szczególnie w województwie podkarpackim i tam również może być około 15 do 20 mm deszczu. W poniedziałek od 8 stopni, a nawet miejscami 7 stopni na wybrzeżu. Temperatura maksymalna około 12/13 stopni w centrum kraju. Najcieplejsze krańce południowo-wschodnie, gdzie temperatura może jeszcze osiągnąć 21 stopni. Wiatr na przeważającym obszarze kraju zachodni i południowo-zachodni. W Małopolsce i Podkarpaciu w kierunku północno-wschodnim - podała synoptyczka.

Noc z poniedziałku na wtorek w całym kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opadami deszczu. Na południu i na zachodzie mogą być to opady burzowe. Na zachodzie burze będą z silnymi porywami wiatru, osiągającymi co najmniej 80 km/h. Burze na południu z nieco słabszymi porywami i na południu wiatr może osiągać 65 km/h, a opady od 10 czy do 15 mm deszczu. Na pomorzu te zjawiska będą bardziej intensywne, z opadami deszczu od 15 do 20 mm.

Temperatura w nocy od 1 stopnia C na Suwalszczyźnie i Pomorzu, przy gruncie możliwy spadek temperatury do -2 stopnia C, w centrum około 4-5 st. C i na południowym zachodzie 10 stopni C. Wiatr z kierunków południowych i zachodnich, będzie raczej umiarkowany, tylko gdzieniegdzie słaby i porywisty. Poza obszarem, na którym występować będą burze, porywy nie powinny przekraczać 55 km/h.