Ostatnia kolejka spotkań sezonu zasadniczego elitarnej Euroligi dla "Białej Gwiazdy" oznaczała pożegnienie z tegoroczną edycją europejskich pucharów. Galatasaray wygrało w Stambule 63:45 i to turecki zespół zdobył awans do fazy play-off. Pierwszy mecz w Krakowie Wisła - w Kraków Arenie - przegrała dość wyraźnie, ale ostatnie starcie z mistrzyniami Francji pokazało że krakowianki stać na wiele. Niestety dziś krakowianki toczyły wyrównaną walkę z rywalkami tylko do 28. minuty. Później na parkiecie raządziły już tylko koszykarki z Galaty.

Wyjściowa piątka "Białej Gwiazdy" Vandersloot, Quigley, Abdi, Petronyte, Lavender. Początek nerwowy z obu stron, słaba skuteczność ale nie wynikająca z jakiejś wściekłej obrony, drżące ręce ze względu na stawkę - przegrywający odpada. Pierwsza kwarta kończy się remisem 10:10. Później maksymalna przewaga Turczynek to 4 punkty, Wisły Can-Pack - 3. Do przerwy zacięta walka i jednopunktowe prowadzenie mistrzyń Polski. Druga połowa wygląda podobnie do 28. minuty gdy krakowianki prowadzą 35:34. Końcówka kwarty jednak dla Galatasaray, trójka Dubkljević z prawego skrzydła poprawiona jeszcze rzutem z dystansu z lewej z kąta 45 stopni przez Martinez i przed ostatnią kwartą już 10 punktów przewagi gospodyń. W czwartej części meczu wiślaczki jakby tracą nadzieję na wygraną, gubią koncentrację, przestają zupełnie trafiać, tracą zbyt wiele piłek a Turczynki wolno wprawdzie ale powiększają przewagę. Pierwsze punkty "Białej Gwiazdy" dopiero po siedmiu minutach, trójka Quigley przy stanie 61:38 dla zespołu ze Stambułu to łabędzi śpiew mistrzyń Polski. Ostatecznie Galatasaray wygrywa 63:45 i zdobywa awans. Niestety Wiśle czkawką odbił się mecz w Pradze jeszcze z początku sezonu przegrany niejako na własne życzenie jednym zaledwie punktem. Dziś tej wygranej krakowiankom zabrakło do awansu.

Awans do play-off zdobyły już Dynamo Kursk, UMMC Jekaterynburg i Galatasaray Stambuł oraz Fenerbahce Stambuł, Nadieżda Orenburg, Avenida Salamanka i Bourges Basket. Do tej szóstki dołączą jeszcze BLMA Montpellier lub ZVVZ USK Praga.

Wyniki:

Dynamo Kursk - UMMC Jekaterynburg 74:73 /zwycięski rzut Seimone Augustus 4 sekundy przed końcem gry/

Galatasaray - Wisła Can-Pack 63:45