Żółte kartki: Wojciech Golla, Jakub Bąk - Semir Stilić, Maciej Jankowski

Pogoń Szczecin : Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Hernani, Wojciech Golla, Hubert Matynia - Rafał Murawski, Mateusz Matras (46. Jakub Bąk), Maciej Dąbrowski (46. Maksymilian Rogalski), Adam Frączczak, Patryk Małecki - Łukasz Zwoliński (59. Dominik Kun)

Wisła Kraków : Michał Buchalik - Maciej Sadlok, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Łukasz Burlga - Alan Uryga, Maciej Jankowski, Łukasz Garguła (86. Emmanuel Sarki). Rafał Boguski (89. Tomasz Zając), Semir Stilić - Paweł Brożek

Posłuchaj pomeczowych komentarzy Arkadiusza Głowackiego, Pawła Brożka, Semira Stilicia i trenera Franciszka Smudy:

źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Od początku spotkania na boisku zdecydowanie przeważali goście z Krakowa, którzy po raz pierwszy bramce Janukiewicza zagrozili już w szóstej minucie. Burliga dobrze obsłużył w polu karnym Gargułę, ale uderzenie tego drugiego zostało zablokowane. Zespół Dariusza Wdowczyka odpowiadał głównie dobrymi dośrodkowaniami, po których do prób strzeleckich dochodzili Maciej Dąbrowski i Łukasz Zwoliński. Żadnemu z nich nie udało się jednak pokonać dobrze dysponowanego Michała Buchalika i skierować piłki do bramki.

Dwa gole Wiślacy zdobyli w ciągu 10 minut. Najpierw w 26. minucie po raz kolejny kunsztem popisał się Semir Stilić, który strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego nie dał Janukiewiczowi szans na skuteczną interwencję. Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy było już 2:0. To, do czego kibice w Krakowie mogli się już przyzwyczaić, zaprezentował duet Stilić-Brożek. Świetna dwójkowa akcja zakończona przez popularnego "Brozia" efektownym minięciem bramkarza i skierowaniem piłki do pustej bramki przyniosła gościom drugie trafienie i niejako ustaliła dalszy przebieg tego meczu.

W drugiej połowie obraz gry praktycznie się nie zmienił, a stroną dominującą pozostała "Biała Gwiazda". Wiślacy grali z nieco większą swobodą i z większą łatwością dochodzili do podbramkowych sytuacji. Swoje szanse na podwyższenie wyniku marnowali między innymi Semir Stilić czy Maciej Jankowski, a wynik meczu na 3:0 na kwadrans przed końcem ustalił Paweł Brożek. Czołowy snajper Wisły otrzymał precyzyjne podanie od Bośniaka i stanął przed szansą, z gatunku tych, których popularny "Brozio" marnować nie zwykł. Po znakomitym meczu Wisła odniosła więc kolejne w tym sezonie efektowne zwycięstwo, wskakując w ten sposób na fotel lidera T-Mobile Ekstrakalsy. Czy podopiecznym Franciszka Smudy uda się zachować ten status na dłużej? Miejmy nadzieję, że tak!

Oto jak relacjonowaliśmy to spotkanie:

90+2' Koniec meczu! Wisła wygrywa w Szczecinie 3:0!

90+1' Z indywidualną akcją próbował ruszyć Zając, młody zawodnik Wisły stracił jednak piłkę przed polem karnym Pogoni.

90' Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

89' Tomasz Zając zastępuje na placu gry Rafała Boguskiego.

88' Przed szansą stanął Rafał Boguski, który dostrzegł, że na wykroku ustawiony jest Janukiewicz – zawodnik Wisły zarył jednak butem w ziemię i strzelił bardzo źle.

86' Pierwsza zmiana w szeregach gości, Emmanuel Sarki zastępuje Łukasza Gargułę.

86' Próba Stilicia z rzutu wolnego, piłka przeleciała ponad poprzeczką.

85'
Uderzenie Dominika Kuna nie sprawiło większych problemów bramkarzowi Wisły.

84' Dobre uderzenie Rogalskiego bezpośrednio z rzutu wolnego, niepewnie interweniował w tej sytuacji Buchalik!

82' Żółtą kartką ukarany Maciej Jankowski, od rzutu wolnego rozpoczną "Portowcy".

80' Prostopadłe podanie Stilicia do Brożka, ten przegral jednak pojedynek z Janukiewiczem trafiając prosto w niego.

78' Zbyt lekkie dośrodkowanie Małeckiego z rzutu wolnego, nici z tej szansy dla Pogoni.

75' GOOOOL!!! Indywidualna akcja Semira Stilicia, Bośniak wpadł w pole karne, zagrał piłkę do niekrytego Pawła Brożka, który ze stoickim spokojem skierował ją do bramki! 3:0 dla Wisły w Szczecinie!

73' Po dośrodkowaniu Rudola piłka ląduje w rękawicach Buchalika.

71' Podanie Burligi do Garguły, ten nie zdołał przejąć piłki, tracąc przy tym równowagę.

69' Głębokie dośrodkowanie Małeckiego z rzutu rożnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Burliga.

67' Brzydkie wejście Semira Stilicia w nogi Golli, strzelec pierwszej bramki w tym meczu ukarany żółtą kartką.

66' Sadlok zbyt mocno do Stilicia, Bośniak nie dał rady dopaść do piłki przed końcową linią.

64' Płaskie dośrodkowanie Boguskiego w kierunku Pawła Brożka, ten zdecydował się na efektowne uderzenie piętą z pierwszej piłki – futbolówka przeleciała jednak tuż obok bramki!

62' Uderzenie Jakuba Bąka sprzed pola karnego, z trudem interweniował w tej sytuacji Buchalik.

60' Mocne podanie Sadloka w kierunku Stilicia, Bośniak nie zdołał jednak dobrze opanować piłki.

59' Trzecią zmianę przeprowadza Dariusz Wdowczyk: Dominik Kun zastępuje Łukasza Zwolińskiego.

57' Żółtą kartką ukarany Jakub Bąk. Po chwili próbę uderzenia bezpośrednio z rzutu wolnego podjął Garguła, ale zrobił to bardzo niecelnie.

56'
Dośrodkowanie Burligi w kierunku Garguły, po drodze piłkę głową przeciął jednak Jankowski, komplikując nieco zamiary gościom.

55' Jankowski do Stilicia, Bośniak oddaje piłkę nowemu zawodnikowi Wisły, który z ostrego kąta trafia tylko w słupek! Kolejna ładna akcja "Białej Gwiazdy"!

54'
Z prawej strony pola karnego wrzucał Jankowski, ale piłka spadła na nogę Golli.

52' Zagotowało się w polu karnym Pogoni po dośrodkowaniu Stilicia z rzutu rożnego, ostatecznie obrońcy gospodarzy zdołali jednak wyekspediować piłkę z dala od własnej bramki.

50' Brożek zagrał w pole karne do Stilicia, ten dobrze zabrał się z piłką, ale w trudnej sytuacji nie dał rady pokonać skutecznie interweniującego Janukiewicza.

50' Dośrodkowanie Golli na głowę Zwolińskiego, po uderzeniu napastnika Pogoni piłka nie trafiła jednak w światło bramki.

48' Wrzutka Sadloka nieudana, przy piłce szczecinianie.

46' Drugą połowę rozpoczynają gospodarze!

Boisko opuszczają Maciej Dąbrowski i Mateusz Matras, zastępują ich Maksymilian Rogalski i Jakub Bąk.

Po przerwie piłkarze wracają na boisko, szykują się zmiany w zespole Pogoni.

Po pierwszych 45 minutach Wisła Kraków w pełni zasłużenie prowadzi z Pogonią Szczecin! Wynik meczu w 26. minucie świetnym uderzeniem z rzutu wolnego otworzył Semir Stilić, a dziesięć minut później, po asyście Bośniaka, na 2:0 podwyższył Paweł Brożek!

45+1' Koniec pierwszej połowy!

45' Świetne podanie Stilicia w kierunku Brożka, napastnik Wisły próbował zagrać do Garguły, jednak jego próba została przecięta.

44' Prostopadła piłka w kierunku Zwolińskiego, zamieszanie w porę dobrą interwencją wyjaśnia Buchalik.

43' Nieudana kombinacja Boguskiego ze Stiliciem, akcja Wisły przerwana.

41' Z rzutu rożnego dośrodkowywał Małecki, w polu karnym akcję uderzeniem głową zamykał Łukasz Zwoliński, ale refleksem w tej sytuacji wykazał się Buchalik!

40' Głową uderzał Maciej Dąbrowski, futbolówka wpadła jednak prosto w rękawice Buchalika.

39' Dośrodkowanie Frączczaka z prawego skrzydła skutecznie blokuje Sadlok.

36' GOOOOL!!! Kapitalna dwójkowa akcja Semira Stilicia i Pawła Brożka, ten drugi w sytuacji sam na sam minął jeszcze bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki! 2:0 dla Wisły!

35' Dośrodkowanie Jankowskiego zablokowane, po chwili nieudolnie poprawiać próbował Burliga.

33' Za faul na Gargule żółtą kartką ukarany Wojciech Golla.

32' W ofensywie gospodarze, którzy nie potrafią zagrozić bramce Wisły.

30' Nieudane dośrodkowanie, od bramki rozpocznie Buchalik.

29'
Wrzutka Frączczaka zablokowana przez Urygę, rzut rożny dla gospodarzy.

28' Długie, prostopadłe podanie w kierunku Zwolińskiego, dobrze na przedpolu interweniował w tej sytuacji Buchalik.

26' GOOOOL!!! Do piłki podszedł niezawodny Semir Stilić i perfekcyjnym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego nie dał Janukiewiczowi najmniejszych szans na interwencję! Wisła prowadzi w Szczecinie 1:0!

25'
Przed polem karnym faulowany Jankowski, z takiej pozycji można pokusić się o uderzenie na bramkę.

24' Po dośrodkowaniu Rudola z prawego skrzydła piłka padła łupem Michała Buchalika.

22' Mocny wrzut z autu w wykonaniu Frączczaka, głową uderzał Maciej Dąbrowski, ale piłka przeleciała tuż obok słupka!

21' Wolny dla Wisły, wrzutka Stilicia została jednak przecięta przez Zwolińskiego.

19' Akcja Wisły zakończona nieudanym dośrodkowaniem Burligi.

18' Murawski do Zwolińskiego, ten znalazł się jednak na pozycji spalonej.

17'
W starciu z Dudką ucierpiał Zwoliński, tym razem obyło się jeszcze bez kartki.

16'
Mocne uderzenie z powietrza w wykonaniu Frączczaka, dobrą interwencją popisał się Michał Buchalik.

15' Podanie Murawskiego w kierunku Frączczaka w ostatniej chwili blokuje Sadlok. Korner dla gospodarzy.

14' Z lewej strony dośrodkowywał Matynia, bez problemu interweniował Buchalik.

13' Przed szansą stanął Patryk Małecki, jego uderzenie z kilku metrów zablokował jednak Łukasz Burliga!

12' Po wrzutce Garguły piłka trafiła prosto w ręce Janukiewicza.

12' Rzut wolny dla "Białej Gwiazdy", szansa na dośrodkowanie w pole karne.

11' Dośrodkowanie Burligi zablokowane przez Hernaniego, kolejny rzut rożny dla Wisły.

9' Przed polem karnym pada Paweł Brożek, ale sędzia Marciniak nie zdecydował się użyć w tej sytuacji gwizdka.

7' Ładna dwójkowa akcja Brożka ze Stiliciem, strzał napastnika Wisły był jednak niecelny,

6'
Dośrodkowanie Stilicia nie znalazło adresata w polu karnym.

6' W pole karne gospodarzy wpadł Burliga, podał płasko do Łukasza Garguły, ale uderzenie tego drugiego zostało zablokowane! Tylko rzut rożny dla Wisły.

5'
Akcję Pogoni bardzo nieudanym uderzeniem zakończył Matynia. Piłka przeleciała wysoko ponad poprzeczką.

3'
Na połowie rywala faulowany Semir Stilić.

2' Od razu zaatakowali Wiślacy, dośrodkowanie Garguły z rzutu rożnego nie było jednak udane.

1' Wisła w swoich tradycyjnych czerwono-białych strojach, Pogoń na granatowo.

1' Od środka rozpoczęli Wiślacy!

20:27 Zawodnicy wychodzą na murawę, z głośników rozbrzmiewa hymn Pogoni.

20:25 Do pierwszego gwizdka arbitra pozostało pięć minut, piłkarze obu drużyn lada chwila powinni pojawić się na boisku.

20:15 Arbitrem głównym dzisiejszego spotkania będzie pan Szymon Marciniak, który był również rozjemcą w meczu Wisły z Górnikiem Łęczna, zakończony remisem 1:1. Sędzia z Płocka pokazał już w tym sezonie 23 żółte kartki i jedną czerwoną.

20:10 Rezerwowi:

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła, Dominik Kun, Jakub Bąk, Takuya Murayama, Maksymilian Rogaliski, Shohei Okuno, Tomasz Lisowski

Wisła Kraków: Gerard Bieszczad, Michał Czekaj, Emmanuel Sarki, Kamil Kuczak, Tomasz Zając, Przemysław Lech, Piotr Żemło

20:05 Znamy już składy obu drużyn!

Pogoń Szczecin : Radosław Janukiewicz - Sebastian Rudol, Hernani, Wojciech Golla, Hubert Matynia - Rafał Murawski, Mateusz Matras, Maciej Dąbrowski, Adam Frączczak, Patryk Małecki - Łukasz Zwoliński

Wisła Kraków : Michał Buchalik - Maciej Sadlok, Arkadiusz Głowacki, Dariusz Dudka, Łukasz Burlga - Alan Uryga, Maciej Jankowski, Łukasz Garguła. Rafał Boguski, Semir Stilić - Paweł Brożek

19:55
Tymczasem zakończyło się spotkanie w Bydgoszczy, w którym Zawisza przegral 0:2 z Lechią Gdańsk. Bramki dla gości zdobywali Antonio Colak i Maciej Makuszewski.

19:50
Obie drużyny wygrały w tym sezonie po dwa spotkania. W przypadku gospodarzy, komplet punktów zdobyli oni w starciach z Podbeskidziem Bielsko-Biała i Śląskiem Wrocław. Jeśli chodzi zaś o podopiecznych trenera Smudy, Wisła trzy oczka zdobyła w starciu z Lechem Poznań i tydzień temu, przeciwko Lechii Gdańsk.

19:45 Do pierwszego gwizdka arbitra niespełna 45 minut, wkrótce powinniśmy poznać składy obu drużyn.

Dzisiejszego wieczoru Wisła Kraków zmierzy się w Szczecinie z Pogonią. Obie drużyny śrubują obecnie dobrą passę i nie przegrały jeszcze w tym sezonie ani jednego spotkania, gromadząc na swoim koncie po dziewięć oczek. Zwycięzca tego spotkania przynajmniej do jutra pozostanie więc liderem tabeli ekstraklasy. Drużyna prowadzona przez Dariusza Wdowczyka z całą pewnością będzie chciała wziąć dziś rewanż za ostatni mecz pomiędzy tymi drużynami, który zakończył się pogromem w stosunku 5:0. Czy na stadionie imienia Floriana Krygiera będziemy dziś świadkami równie jednostronnego widowiska? A może to szczecinianie będą w tym pojedynku górą? Pierwszy gwizdek arbitra Szymona Marciniaka już o 20:30!