Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wisła na starcie

  • Sport
  • date_range Sobota, 2012.08.18 16:49 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:51 )
Rywalem Białej Gwiazdy w meczu na inaugurację sezonu 2012/2013 będzie GKS Bełchatów, z którym w ubiegłej rundzie Wiślacy mieli sporo problemów. Pod Wawelem zawita drużyna mierząca się z problemami finansowymi, ale podkreślająca, że pragnie pokazać swoją wartość na ligowych boiskach.

Rywalem Białej Gwiazdy w meczu na inaugurację sezonu 2012/2013 będzie GKS Bełchatów, z którym w ubiegłej rundzie Wiślacy mieli sporo problemów. Pod Wawelem zawita drużyna mierząca się z problemami finansowymi, ale podkreślająca, że pragnie pokazać swoją wartość na ligowych boiskach.
Włodarze zespołu z Bełchatowa mają ciężki orzech do zgryzienia, gdyż sytuacja w klubie nie napawa optymizmem, a sponsor, jakim był PGE, po pięciu latach wycofał się z dalszej współpracy z „Brunatnymi”. Sytuacja kadrowa GKS-u także uległa zmianie, bowiem klub rozstał się z trzema czołowymi graczami – Sapelą, Fonfarą oraz Popkiem.Klub z Bełchatowa może natomiast pochwalić się nowymi nabytkami, które wzmocniły zespół przed rozpoczynającymi się rozgrywkami. Do drużyny Kieresia dołączyło siedmiu nowych graczy i czterech z nich może liczyć na debiut podczas potyczki z zespołem spod Wawelu. Przy Reymonta w podstawowym składzie na boisko prawdopodobnie wybiegną obrońcy: Raul Guzman oraz Adrian Basta, bramkarz – Adam Stachowiak – reprezentujący do tej pory barwy cypryjskiej Anorthosis Famagusta oraz pomocnik Alan Stulin, który przybył do Bełchatowa z zespołu FC Kaiserslautern II.Mimo nieciekawej sytuacji w klubie „Górnicy” okres przygotowawczy mogą uznać za udany, gdyż przyszło im się zmierzyć z drużynami występującymi na co dzień na różnych szczeblach rozgrywek, zarówno w kraju, jak i za granicą. „Brunatni” mają za sobą wygrany sparing 1:0 z piątym zespołem ligi cypryjskiej AEK Larnaka, a jedyną bramkę w meczu zdobył Tomasz Wróbel. Kolejnym rywalem zespołu Kieresia była Warta Osjaków, tocząca na co dzień boje w piłkarskiej A klasie, która musiała przełknąć gorycz porażki, ulegając bełchatowianom aż 13:0. Bramki dla zespołu GKS-u zdobywali: po jednej Miroslav Bożok, Michał Mak, Łukasz Wroński, Tomasz Wróbel, dwa razy trafiali Paweł Buzała i Kamil Wacławczyk, a pięć razy futbolówkę do bramki rywala wpakował Mateusz Mak.„Brunatni” zmierzyli się także z Hapoelem Haifa, przegrywając z Izraelczykami 0:2 oraz Turem Turów, któremu ulegli 1:2. Jedyną bramkę dla niedzielnego rywala Wisły zdobył z rzutu wolnego Mikołaj Grzelak. Piłkarzom Kieresia przyszło się zmierzyć również z Bogdanką Łęczna. W tym spotkaniu zawodnicy z Bełchatowa odnotowali skromne zwycięstwo, pokonując rywala 1:0 po bramce Buzały. Innym sparingpartnerem GKS-u była Olimpia Grudziądz, która uległa bełchatowianom 3:2, a podania kolegów na gole zamienili Buzała, Nowosielski oraz Giel.Ostatnia potyczka Wiślaków z GKS-em Bełchatów zakończyła się remisem 2:2. Wcześniej Biała Gwiazda pokonała rywala na własnym stadionie dwoma bramkami. W pięciu ostatnich rywalizacjach zawodnicy spod Wawelu dwukrotnie wychodzili zwycięsko, tyle samo razy remisując i raz uznając wyższość drużyny przeciwnej.

(wisla.krakow.pl)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię