Rafał Majka (Bora-hansgrohe) wygrał 14. etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana prowadzący z Ecijy do La Pandery, o długości 185,5 kilometra. Polak kończył trudny dzisiejszy odcinek samotnie.

14. etap wydawał się  świetną szansą  dla  pokazania wychowanka  Krakusa Swoszowice. Aż cztery premie górskie, ułożone od najlżejszej do najcięższej, która była usytuowana na mecie.Poczatkowo Majka miał  niewiele ponad minutę przewagi nad  grupą  z liderem - Froomem.

Potem zwiększyła się ona  do minuty i 45 sekund.Na niespełna cztery kilometry przed metą  poscig ruszył na  serio, a sekundy z przewagi Majki powoli topniały. Naszego kolarza gonili przede wszystkim Włoch Vincenzo Nibali (Bahrain-Merida) i Hiszpan Alberto Contador (Trek), do których dojechali Brytyjczyk Christopher Froome (Sky) i Kolumbijczyk Miguel Lopez (Astana).Lopez następnie ruszył w solowy pościg. Kolumbijczyk ostatecznie przyjechał na metę 27 sekund za Polakiem. 31 sekund do dzisiejszego triumfatora stracili Nibali i Froome, a 37 Contador.Polak  wygrał  jednak  mijając linie mety niezagrozony

Majka został pierwszym polskim kolarzem, który ma w dorobku etapowe triumfy dwóch wielkich wyścigów. W 2014 i 2015 roku wygrywał odcinki Tour de France.

W klasyfikacji generalnej liderem pozostał Froome, który wyprzedza Nibalego o 55 sekund i Holendra Wilca Keldermana (Sunweb) o 2.17.