22 września 2023 roku o godzinie 12:00 rozpoczyna się sprzedaż biletów na PolSKI Turniej, czyli na wszystkie konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich, które w sezonie 2023/2024 odbędą się w naszym kraju. Najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy pojawią się w Wiśle, Szczyrku oraz w Zakopanem od 12 do 21 stycznia 2024 roku. Po raz pierwszy w historii Polska będzie w okresie zimowym organizatorem mini-cyklu, w którym najlepsze reprezentacje w skokach narciarskich powalczą nie tylko o prymat w poszczególnych zawodach, ale także o końcowy triumf w klasyfikacji turniejowej. Dla Szczyrku będzie to prawdziwie historyczne wydarzenie, gdyż po raz pierwszy na Kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków będą miały miejsce zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata.

PolSKI Turniej, to trzy konkursy indywidualne, konkurs duetów, konkurs drużynowy oraz trzy dni kwalifikacji, czyli łącznie osiem dni zawodów w ciągu 10 dni. Inauguracja turnieju zaplanowana jest w drugi weekend stycznia na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. 12 stycznia 2024 roku rozegrane zostaną kwalifikacje. W sobotę po raz pierwszy w naszym kraju odbędzie się konkurs duetów, a w niedzielę rywalizacja toczyć się będzie w zawodach indywidualnych. Następnie skoczkowie przeniosą się do Szczyrku, gdzie na skoczni o rozmiarze HS-104 rozegrane zostaną kwalifikacje (16.01.2024) i kolejnego dnia konkurs indywidualny (17.01.2024).

PolSKI Turniej swój finał mieć będzie w Zakopanem podczas trzydniowych zmagań na Wielkiej Krokwi. W zimowej stolicy Polski najlepsi na świecie skoczkowie narciarscy będą walczyli od 19 do 21 stycznia 2024 roku. W piątek czekają zawodników kwalifikację, w sobotę emocje związane z rywalizacją w konkursie drużynowym, a na zakończenie niedzielne zawody indywidualne, które zakończą rywalizację w całym turnieju.

Na zawody w Zakopanem organizatorzy przygotowali bilety w następujących cenach:

bilet jednodniowy na miejsca siedzące (sektor T) – 450 zł

bilet jednodniowy na miejsca siedzące (sektor Premium) – 750 zł

bilet jednodniowy na miejsca stojące (sektor: A, B) – 250 zł

bilet jednodniowy na miejsca stojące (sektor: C, D) – 200 zł

bilet wstępu na piątkowe kwalifikacje – 100 zł

Bilety na zawody Pucharu Świata w Zakopanem są imienne

Wejściówki na zawody rozgrywane w ramach polskiego turnieju można nabywać za pośrednictwem strony eBilet.pl