Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Stadion Hutnika ciągle z angielskimi szyldami

  • Sport
  • date_range Czwartek, 2012.08.30 10:32 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:53 )
Na stadionie trenowali w czasie EURO 2012 piłkarze z Wysp Brytyjskich. O zawodach już zapomnieliśmy, emblematy zostały.

fot: Maciej Skowronek

anglicy 8 czerwca

Władze miasta jeszcze nie zdemontowały emblematów zostawionych przez Brytyjczyków. Obok budynku klubowego ciągle jest tablica z napisem "England" i inskrypcja umieszczona przez Football Association.


Niewykluczone, że pamiątki po Anglikach zostaną. Oczywiście nie zamiast, ale oprócz napisów klubowych.

Rzecznik Zarządu Infrastruktury Sportowej Jerzy Sasorski nie ukrywa, że brytyjskie emblematy są... atrakcją turystyczną. Na stadion Hutnika ciągle przyjeżdżają turyści, którzy nie są kibicami, ale chcą zobaczyć brytyjskie pamiątki.

Sasorski ma nadzieję, że uda się wypracować kompromis i na stadionie emblematy pozostaną obok siebie na dłużej, choć UEFA zaraz po zakończeniu EURO zażądała, by ze stadionów na których trenują piłkarze zniknęły wszelkie emblematy klubowe.

Tymczasem, na stadionie Hutnika szykują się zmiany. Stadion będzie miał nową nazwę. Teraz trwa projektowanie emblematów. Potem potrzebny będzie jeszcze przetarg.Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię