Skuteczni Górale pogrążyli Pasy OPINIE

• date_range Sobota, 2014.08.23 12:46 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:34 )
Prowadząca grę w całym spotkaniu Cracovia przegrała na swoim stadionie z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1 do 3. Goście wykorzystali w zasadzie wszystkie błędy defensywy Pasów. Po meczu trener Podoliński stwierdził, że jego drużyna "przeszła obok meczu".

Cracovia przegrała z Podbeskidziem

CRACOVIA 1 : 3 PODBESKIDZIE Bielsko-Biała

'17 Maciej Korzym (0-1)
'56 Damian Chmiel (0-2)
'60 Deleu (1-2)
'80 Damian Chmiel (1-3)

Skład Cracovii: Pilarz, Rymaniak, Żytko, Marciniak('46 Jaroszyński), Deleu, Covilo, Dąbrowski, Diabang-żk, Rakels('55 Zjawiński), Nowak('72 Kita), Budziński

Skład Podbeskidzia: Pesković, Górkiewicz, Konieczny, Pazio, Pietrasiak, Iwański-żk, Chmiel, Sloboda, Sokołowski, Demjan('46 Patejuk), Korzym('57 Chrapek)

Posłuchaj komentarzy Mateusza Żytki, Deleu i trenera Roberta Podolińskiego:

źródło: T-Mobile Ekstraklasa/x-news

Pasy do spotkania przystępowały z rozbudzonymi nadziejami, bo w poprzednich dwóch meczach wreszcie udawało się punktować. Do Krakowa przyjechał jednak przeciwnik prezentujący się w tym sezonie nieco lepiej, choć w poprzednim sezonie do upadłego walczący o utrzymanie.

Mimo dobrego początku i kilku ofensywnych zrywów, w szczególności w wykonaniu Boubacara Diabanga, już w 17. minucie bielszczanie udowodnili, dlaczego przed spotkaniem trener Podoliński typował ich na faworyta. Znów odżyły stare demony i tragiczna gra w obronie przy stałych fragmentach gry. Po faulu na Chmielu do rzutu wolnego z lewej strony podszedł Iwański, a do wrzuconej w głąb pola karnego piłki niepewnie wyszedł Pilarz. Bramkarz Pasów odbił futbolówkę, a ta trafiła wprost pod nogi Korzyma, który mocnym strzałem z bliska wyprowadził bielszczan na prowadzenie.
Stracony gol nie odmienił obrazu gry, nadal prowadzonej przez Pasy. W 24 minucie ładną akcję rozprowadził Boubacar Diabang. Senegalczyk odegrał na skrzydło do Nowaka i wszedł w pole karnym. Po chwili dostał znów piłkę, ale w ciasnej sytuacji nie zdołał oddać celnego strzału. Chwilę później uderzał także Deleu, ale z trudem strzał wybronił Pesković. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem w pierwszej połowie akcję sam na sam zmarnował Dawid Nowak, uderzając z ostrego kąta wysoko nad bramką Podbeskidzia.
Pasy drugą część gry rozpoczęły od mocnego akordu w postaci uderzenia z dystansu Bartosza Rymaniaka. Płaska bomba z 30 metrów wyleciała jednak wysoko ponad poprzeczkę. W odpowiedzi Podbeskidzie się już nie myliło, a po kontrze w 57.minucie do bramki z bliska trafił Damian Chmiel.
Dwubramkowe prowadzenie rywali nie zmniejszyło naporu gospodarzy. Już minutę po bramce Chmiela do siatki trafił Budziński, który dobijał strzał Diabanga. Sędzia słusznie dopatrzył się jednak spalonego. Po chwili Pasy cieszyły się już jednak z kontaktowego trafienia. Diabang szczęśliwie znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego i dośrodkował na drugą stronę gdzie akcję główką wykończył rozgrywający bardzo dobry mecz Deleu.
Napór Pasów trwał nadal, a w 66. minucie niemalże przyniósł wyrównanie. Pesković wybił przed siebie dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki dopadł Zjawiński, ale uderzył w światło bramki na tyle słabo, że z linii piłkę zdołał wybić jeszcze Pietrasiak. Podobnie jak w przypadku dwóch wcześniejszych goli nieskuteczność Cracovii wykorzystali gracze gości. W 80. minucie drugiego gola zdobył Chmiel, który przyjął piłkę w polu karnym, obrócił się i uderzył z 10 metrów obok wybiegającego z bramki Pilarza. Po tym trafieniu Pasy już się nie podniosły.

90:00+3 Koniec meczu!

'90 Sędzia dolicza jeszcze 3 minuty. Wydaje się to już jednak zbędne, bo zawodnicy Cracovii na stojąco rozgrywają już piłkę w obrębie swojej połowy

'89 Budziński uderza z dystansu wprost w rękawice Peskovicia

'86 Rymaniak bardzo dobrze podał prostopadle do wybiegającego Budzińskiego, ten jednak nie zdołał przyjąc sobie piłki na raz i przegrał pojedynek sam na sam z Peskoviciem

'80 GOL! Niestety, Podbeskidzie jest zabójczo skuteczne. Kolejnego gola zdobywa Chmiel, który przyjął piłkę w polu karnym, obrócił sie i uderzył z 10 metrów obok wybiegającegoz bramki Pilarza

'72 Zmiana w drużynie Pasów. Nowaka zastępuje Kita

'70 Pasy całkowicie zepchnęły rywala pod jego bramkę, Wygląda na to, że to może nie byc koniec emocji i bramek w tym spotkaniu

'66 Pesković wybija przed siebie dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki dopada Zjawiński i... uderza w światło bramki na tyle słabo, że z linii piłkę zdołał wybić Pietrasiak

'60 GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Kontaktowy! Diabang szczęśliwie znalazł się z piłką z lewej strony pola karnego i dośrodkował na drugą stronę gdzie akcję główką wykończył Deleu!

'57 Cracovia także trafia do siatki rywala, ale druga dobitka Budzińskiego, po strzale Diabanga była już wykonywana z pozycji spalonej. Wczęsniej fantastycznie akcję skrzydłem rozprowadził Deleu

'56 GOL! Podbeskidzie prowadzi już 2 do 0 ! Do bramki trafia Damian Chmiel

'55 Druga zmiana w zespole Cracovii. Rakelsa zastępuje Zjawiński.

'50 Ależ bomba Rymaniaka! Płaskie uderzenie w powietrzu wylatuje jednak ponad bramkę!

'47 W polu karnym upadł Covilo, ale sędzia gwizdka nie użył

'46 Zaczynamy drugą połowę. Z dwoma zmianami - Marciniaka zastąpił Jaroszyński, zaś u rywali Demjana Patejuk

'45 Koniec pierwszej połowy. W końcówce okazję marnuje Dawid Nowak. Oddać trzeba, ze snajper wyszedł sam na sam z Peskoviciem na bardzo ostrym kącie, ale strzał który zaprezentował nie jest w stanie być usprawiedliwiony

'40 Ach na szczęście obyło się bez jedenastki dla Demjana, po tym jak upadł w polu karnym w starciu z Żytko.

'37 Pachniało niebezpiecznie, ale Rymaniak w porę powstrzymał osomotnionego już Korzyma

'36 Wspaniałe podanie do Rakelsa na lewe skrzydło i gdy zawodnik urwał się obrońcom i mógł złamać akcję do środka podaniem do czekającego Nowaka, zdecydował się bezsensownie uderzać na bramkę Peskovicia.

'34 Niebezpieczne, choć niezłośliwe zagranie Diabanga kończy się żółta kartką dla Senegalczyka

'31 Marciniak ładnie przerywa kontratak Podbeskidzia, po składnej akcji Cracovii, zakończonej niecelnym dośrodkowaniem Rakelsa

'28 Po okresie przewagi Pasów, gra przeniosła się do środka pola

'24 To była znakomita okazja do remisu! Na 16. metrze piłkę opanował Budziński i szybko uderzył finezyjnie do dłuższym słupku. Włapał to jednak Pesković.

'22 Na skrzydle do podania nie zdążył Rakels i piłka opuściła boisko

'17 GOL! Po wrzutce Iwańskiego z lewej strony z rzutu wolnego niepewnie do piłki wyszedł Pilarz. Bramkarz Pasów odbił piłkę,a ta trafiła wprost pod nogi Korzyma, który mocnym strzałem wyprowadził bielszczan na prowadzenie

'15 Ależ kapitalna akcja Diabanga! Senegalczyk ruszył środkiem, minął zwodami dwóch obrońców i wypuścił skrzydłem Nowaka, który chwilę później zgrał mu na 16 metr. Niestety, Boubacar nie zauważył z tyłu Rakelsa i w trudnej sytuacji przyjął futbolówkę i uderzył minimalnie nad bramką

'12 Iwański fauluje wychodzącego z akcją Rakelsa, za co bez mrugnięcia okiem ukarał go sędzia Frankowski

'10 Niezły pomysł, ale zbyt głębokie dośrodkowanie notuje Deleu i piłkę łapie bez kłopotów Pesković

'6 Fantastyczne wyjście lewym skrzydłem i zagranie na drugą stronę przez Diabanga. Piłkę przyjął Rakels, ale zmarnował okazję odbijając ją zbyt daleko od nogi

'5 Bardzo długo wybicie rzutu rożnego celebrował Iwański. Ostatecznie zagrał krótko do Chmiela, a ten stracił piłke na rzecz Nowaka.

'3 Było blisko niebezpiecznej okazji dla Podbeskidzia, po bardzo kiepskim wybiciu piłki przez Pilarza. Spokojnie sytuacje ratuje jednak Rymaniak

'1 I już dogodna okazja dla Pasów. Świetny kontratak zakończyła jednak wrzutka Rakelssa, odbita przez Górkiewicza

'1 Za nami już hymn i pierwszy gwizdek. Zaczynamy!

15:20 Pasy zagrają dziś w optymalnym zestawieniu. W ataku, poza Dawidem Nowakiem zobaczymy także Boubacara Diabanga, który zdobył dla krakowian już gola w meczu z Koroną. Czekamy na kolejne!

15:10 Dzisiejsi rywale dotychczas w tym sezonie spisywali się nieco lepiej niż Cracovia. Po czterech spotkaniach Podbeskidzie ma na koncie 7 punktów, czyli o 3 więcej od Pasów. Bielszczanie pokonali chorzowski Ruch, bydgoskiego Zawiszę, a tydzień temu zremisowali z GKS-em Bełchatów

15:04 Cracovia przystępuje do meczu z Podbeskidziem po dwóch pojedynkach, w których udawało jej się zdobywać punkty. Dwa tygodnie temu, w kontrowersyjnych okolicznościach ( po spalonym ) Pasy pokonały 2 do 1 kielecką Koronę, by w ubiegłym tygodniu bezbramkowo zremisować we Wrocławiu ze Śląskiem. Wygląda więc na to, że podopieczni trenera Podolińskiego powoli łapią formę, co miejmy nadzieję, podtrzymają w dzisejszym spotkaniu.