Agnieszka Radwańska awansowała  do finału turnieju WTA w Tokio. Polka pokonała 6:4, 6:1 Dominikę Cibulkovą i awansowała do 22. singlowego finału w karierze (bilans 14-7). O triumf zagra z Belindą Bencić.

Krakowianka  dawno nie prezentowała tak wysokiej i równej  formy jak w stolicy Japonii.
W drugim gemie I seta Cibulková oddała  puntky podanie robiąc dwa podwójne błędy. Słowaczka odrobiła szybko straty i set rozstrzygnął się dopiero  przy stanie 4-4 gdy mimo breakow  Aga wygrała swoje podanie a potem cierpliwą defensywą doczekała się  potknięc Dominiki.
.

W drugim gemie II seta Cibulková oddała podanie psując dropszota.  Potem - podobnie jak w dwóch wczesniejszych meczach, Polka  wygrywając   zaciętego pierwszego seta , w drugim grała swobodniej i efektownie nie dając szans   rywalce. Ostatni punkt  nasza rakieta nr 1 zdobyła wygrywającym serwisem ktory w Tokio słuzy jej znakomicie. Finał  z Bencić...