Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Polskie rugbistki zagrają w Madrycie. POSŁUCHAJ

  • Marek Solecki
  • date_range Poniedziałek, 2024.05.20 17:41 ( Edytowany Poniedziałek, 2024.05.20 17:52 )
Reprezentacja Polski rugby kobiet zajęła drugie miejsce w rozgrywanym w Krakowie turnieju World Rugby HSBC Sevens Challenger. W decydującym meczu biało-czerwone przegrały z Chinkami, ale mimo to zapewniły sobie awans do finałowego turnieju w Madrycie.

Natalia Pamięta i Julia Druzgała /fot. Marek Solecki/

World Rugby HSBC Sevens Challenger to cykl czterech turniejów; dwa wcześniejsze odbyły się w Dubaju i Montevideo. We wszystkich triumfowały Chinki. Madrycki finałowy challenger, który odbędzie się w dniach 31 maja - 2 czerwca, dla reprezentacji Polski będzie ostatnim sprawdzianem formy przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

O turnieju w Krakowie, rosnącej popularności rugby na świecie i występach męskiej drużyny Juvenii w rugby 15-osobowym z zawodniczkami reprezentacji Polski Natalią Pamiętą i Julią Druzgałą oraz rzecznikiem związku Kajetanem Cyganikiem rozmawiał Marek Solecki... 

A turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich zostanie rozegrany w czerwcu w Monako.

Autor:
Marek Solecki

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię