W pierwszym meczu towarzyskim w okresie przygotowawczym do nowego sezonu ligowego - piłkarze krakowskiej Wisły zmierzyli się w Myślenicach z ekstraklasowym beniaminkiem, mielecką Stalą. I choć po godzinie gry zespół z Podkarpacia prowadził 2-0, to błyskawiczne trafienia Jeana Carlosa Silvy i Rafała Boguskiego pozwoliły "Białej Gwieździe" doprowadzić do wyrównania. A że był to niewątpliwie mecz Carlosa Silvy, który najpierw skutecznie wykonał rzut karny, a po chwili po raz trzeci wpisał się na listę strzelców, to Wisła pokonała mielczan 4-2. Po raz pierwszy w wiślackich barwach zagrał w tym meczu nowy napastnik - Fatos Bećiraj. W drugiej połowie trener Artur Skowronek dał szansę gry czterem zawodnikom z zespołu występującego w Centralnej Lidze Juniorów.

Wisła Kraków - Stal Mielec 4:2 ( 0:1)
Bramki: 0:1 – 19' Maciej Domański, 0:2 – 60' Łukasz Seweryn, 1:2 – 64' Jean Carlos Silva, 2:2 – 66' Rafał Boguski, 3:2 – 80' Jean Carlos Silva (k), 4:2 – 83' Jean Carlos Silva.

Wisła Kraków: (I połowa) Mateusz Lis - Maciej Sadlok, Rafał Janicki, Daniel Hoyo-Kowalski, Łukasz Burliga - Chuca, Gieorgij Żukow, Damian Pawłowski, Michał Mak - Aleksander Buksa, Fatos Bećiraj. -  (II połowa) Michał Buchalik - Lukas Klemenz, Paweł Koncewicz-Żyłka, David Niepsuj, Dawid Szot - Filip Jania, Nikola Kuveljić, Kacper Duda, Sławomir Chmiel, Rafał Boguski - Jean Carlos Silva.

x  x   x

28-letni bośniacki obrońca Adi Mehremic został nowym piłkarzem Wisły. To drugi transfer "Białej Gwiazdy" przed rozpoczęciem nowego sezonu ekstraklasy. Mehremic związał się z Wisłą kontraktem ważnym przez rok, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bośniak mierzy 189 cm, jest lewonożny.W karierze zdążył już zaliczyć kilkanaście klubów, które zmieniał zazwyczaj po zakończeniu każdego sezonu. Ostatni rok spędził w portugalskim CD Alaves, ale zagrał tam tylko w dziewięciu meczach, zdobywając jedną bramkę.