Pierwszy krok Muszynianki w kierunku finału mistrzostw Polski. Zespół Bogdana Serwińskiego wygrał na wyjeździe z Atomem Treflem Sopot 3:0 w setach 25:20, 25:22 i 25:15. W drugim spotkaniu nie było już tak dobrze i to gospodynie zwyciężyły 3:0 (25:16, 25:17, 25:19).

W pierwsze spotkanie lepiej wszedł Polski Cukier Muszynianka szybko uzyskując wyraźną przewagę. W pierwszym secie tylko Zaroślińska próbowała dotrzymać kroku zespołowi gości. Świetna akcje Carter i Różyckiej, dobry odbiór zagrywki, 5:2, 8:5, 14:8, kiwka Plchotovej i 22:16 i ostatecznie set wygrany do 15.

Druga partia na początku znów pod dyktando Muszynianki, ale po czasie dla trenera Micellego przy stanie 10:6 dla Muszyny - gospodynie mocno się zmobilizowały i poprawiły grę. Rozkręciła się Kaczorowska punktując asami serwisowymi. Gdy jeszcze zaczął funkcjonować blok sopocianek zrobiło się nieciekawie dla Muszynianki. Przy stanie 20:17 dla Atomu sprawy w swoje ręce wzięła Kurnikowska posyłając trzy bombowe zagrywki, a i cztery kolejne punkty padły łupem zespołu znad Popradu. Atak Carter skończył seta zwycięstwem do 22.

W trzecim gra gospodyń zupełnie się rozsypała, drużyna z Małopolski niemal seriami zdobywała punkty, ataki Amerykanki były postrachem dla Atomu i ostatecznie Muszynianka wygrała seta do 15 i mecz 3:0.

W meczu numer dwa przewaga gospodyń nie podlegała dyskusji. Zespół z Sopotu bardzo chciał się zrewanować za wcześniejszą porażkę, w dodatku siatkarki Atomu zdawały sobie sprawę, że porażka zredukuje ich szanse na awans do finału do minimum.  W pierwszym secie problemy "Mineralnych" z odbiorem zagrywki sprawiły że walki zbyt wiele nie było. W drugim i trzecim do połowy seta wydawało się, że zespół gości może pokusić się o sukces, ale w końcówkach obu partii na parkiecie rządziły gospodynie. Zagrały o wiele lepiej niż w meczu numer 1 i pewnie wygrały. Sprawa awansu jest więc nadal otwarta.

W grze do trzech wygranych spotkań - remis 1:1. Teraz rywalizacja przeniesie się do Małopolski.