Nie udała się piłkarzom Cracovii wyprawa do Grodziska Wielkopolskiego. „Pasy” przegrały z beniaminkiem, poznańską Wartą 0:1. W pierwszej połowie podopieczni trenera Michała Probierza potrafili wypracować przewagę, której konsekwencja były dwie bramkowe sytuacje, ale po strzałach van Amersfoorta i Siplaka górą był bramkarz Warty. W końcowych minutach pierwszej połowy sędzia Paweł Gil pokazał Siplakowi czerwoną kartkę za zagranie ręką w polu karnym i podyktował rzut karny przeciw Cracovii. Po analizie VAR wycofał się z tych decyzji. Do drugiej części meczu gospodarze wyszli z bardzo bojowym nastawieniem. Najwyraźniej trener Piotr Tworek przekonał ich, że rywal nie jest taki straszny i można z nim podjąć walkę. Boiskowy efekt? Poznaniacy byli agresywniejsi, szybciej startowali do piłki, precyzyjniej wykonywali też obowiązki destrukcyjne. A przy tym nie bali się strzelać na bramkę Niemczyckiego. Z 10 szans wykorzystali jedną. W 70' Jakub Kiełb miał w polu karnym tyle swobody, że zdążył opanować piłkę i z półobrotu efektowną „bombą” pokonać krakowskiego bramkarza. Cracovia, mimo licznych zmian, nie potrafiła już odrobić strat.

Warta Poznań – Cracovia 1:0 (0:0)

Brama – 70' Jakub Kiełb

Warta Poznań: Lis – Kiełb (żk) (81. Rybicki), Kieliba (C), Ivanov, Spychała (85. Burman) – Trałka (85. Kupczak), Żurawski (żk) – Jakóbowski, Kopczyński, Grzesik – Kuzimski (88. Jaroch)

Cracovia: Niemczycki – Rapa (84. Pik), Szymonowicz (żk) (84. Márquez), Rodin (żk), Siplak – Sadiković, Fiolić (71. Rodrigues de Souza) – Loshaj (76. F. Piszczek), van Amersfoort, Hanca (żk)(C) – Álvarez (żk) (71.Rivaldino).

Sędziował: Paweł Gil (Lublin)