Zaskoczenia nie było, nasz kraj będą reprezentowali czterej najlepsi: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Poza składem znaleźli się Jan Ziobro i Stefan Hula. W MŚ tylko czterej zawodnicy mogą stanąć na starcie.

W czwartek odbyły się trzy serie treningowe. Najrówniej skakał Stoch, który trzykrotnie uplasował się w pierwszej dziesiątce. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zajął kolejno miejsca dziewiąte, drugie i szóste.

Dobrze prezentowali się także Kot (2., 3., 15.) i Kubacki, który był najlepszy na pierwszym treningu (w drugim był 9., a w trzecim 17.).

Nieco słabiej wypadł Piotr Żyła (40., 8., 8.). Ziobro i Hula wyraźnie odstawali od kolegów.

Piątkowe kwalifikacje rozpoczną się o godz. 13.30. Znaczenie mają tylko dla Żyły i Kubackiego. Zajmujący miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji Pucharu Świata Stoch i Kot udziału w konkursie są pewni.

W innej konkurencji na MŚ warto odnotować życiowy sukces Macieja Staręgi. Polski biegacz zajął 8. miejsce w sprincie techniką dowolną. W swoim biegu półfinałowym był czwarty.

Złoto wywalczył Włoch Federico Pellegrino, srebro Rosjanin Siergiej Ustiugow, a po brązowy medal sięgnął Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.