• A
  • A

Mineralne w finale Pucharu CEV

• Sport
  • date_range Czwartek, 2013.02.14 16:08 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:04 )
Podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego wykorzystały szansę wejścia do historii polskiej siatkówki. Przed własną publicznością Muszynianka pokonała rosyjską Omiczkę Omsk 3-0 i zagra w finale Pucharu CEV.

Na taki moment kibice kobiecej siatkówki w Polsce czekali 50 lat, od kiedy to w finale ówczesnego Pucharu Europy zagrały zawodniczki Gwardii Warszawa. Po rewanżowym zwycięstwie nad Omiczką Omsk, szansę na zdobycie międzynarodowego trofeum zyskały także podopieczne Bogdana Serwińskiego, które po znakomitym meczu odprawiły rywalki po trzech setach. W finale czeka je mecz z Fenerbace Stambuł.

Już od początku meczu widać było, kto ma za sobą trudy wielogodzinnej podróży i zmiany strefy czasowej, bo zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie. Zawodniczki Omiczki szybko jednak stratę zniwelowały, a po chwili wyszły na 4-punktowe prowadzenie. "Mineralne" szybko jednak przypomniały sobie o ciążącej na nich presji wypełnionej po brzegi hali. Po znakomitej grze Rousseaux i Popović pierwszą partię wygrały 25-22.

Dwa kolejne sety były już koncertem Chorwatki Sanji Popović o której przyjezdne śniły będą koszmary jeszcze przez wiele nocy. Atakująca Banku BPS niepokoiła Rosjanki tak zagrywką jak i potężnym wykończeniem. Brawa należą się też Eleonorze Dziekiewicz, której blok powstrzymywał co chwilę ataki 2-metrowych Mammadovej i Alishevej, ale w drużynie z Muszyny nie było w tym meczu właściwie słabych punktów. Potwierdzeniem tego był trzeci set, który Małopolanki wygrały 25:17.

Teraz Muszynianki czeka mecz u siebie z Fenerbahce Stambuł, w którego składzie gra reprezentantka Polski, Berenika Okuniewska. Pierwszy mecz odbędzie się 26 lub 27 lutego w Muszynie, a spotkanie rewanżowe w Stambule 2 lub 3 marca.

Bank BPS Muszynianka Fakro 3 -0 Omiczka Omsk
(25-22,25-19,25-17)

Tak relacjonowaliśmy mecz:

III SET:

25-17 MUSZYNIANKA!!! 3-0! KONIEC MECZU!

24-17 Będzie trzecia piłka meczowa, czy może bardziej-finałowa?

24-15 Ostra przebijanka na siatce ! Ale zwycięskie Muszynianki!

23-14 Tego nie da się przegrać!

22-14 Na trybunach: "W góre serca, Muszyna wygra mecz!"

21-14 Jeszcze cztery punkty i będzie pięknie!

18-14 Okres słabszej gry Mineralnych skrzętnie wykorzystują Kocice. A wydawało się już, że jest po meczu

17-12 Dwa punkty z rzędu Mammaevej.

17-10 Agnieszka Bednarek -Kasza i siedem punktów przewagi.

16-9 Przerwa techniczna, a na trybunach prawdziwe święto!

15-9 Jakimś cudem obroniły nogami Rosjanki, ale dobitka Popović była już z tych nie do obrony.

14-8 Ależ teraz fenomenalnie piłkę strąciła Ola Jagieło!

12-8 Agnieszka Bednarek-Kasza z obiegnięcia .O przerwę prosi trener Omichki

10-7 Trzy punkty przewagi i coraz bliższy finał z Fenerbace!

7-6 Miały świetne trzy okazje Muszynianki po błędach Rosjanek, ostatecznie same źle rozegrały piłkę, ale Omichka nie potrafiła z tego skorzystać.

6-4 Wyprowadzone z równowagi są zawodniczki z Omska, ale nie ma czemu się tu dziwić! Muszynianka gra jak z nut.

5-2 Przerwa dla drużyny gości. To chyba dla nich ostatni dzwonek do pobudki.

3-2 Pilka "przespacerowała" się po siatce i ostatecznie upadła po stronie gości z Omska. Znów uderzała Popović.

2-1 Będzie się śniła Rosjankom Sanja Popović!I wszystko wskazuje na to, że będą to koszmary.

1-0 Świetny początek, ale czy ostatniego seta?

II SET:

25-19 I 2-0! Brawo Muszynianka! Koniec seta.

24-19 SANJA POPOVIĆ! Piłka setowa!

22-19 Jeszcze trzy, jeszcze trzy, śpiewają kibice na trybunach!

21-18 Potężna "bomba" Chorwatki w barwach Muszynianki!

20-16 Ależ seria Mineralnych! Zmiana w zespole gości. Na parkiecie Terekhina

19-16 Trzy punkty z rzędu zdobyte blokiem,czwarty dzięki blok-outowi.

16-16 Znakomity blok Dziękiewicz!

15-16 Druga przerwa techniczna , a na trybunach meksykańska fala!

14-13 Bezbłędna na zagrywce Popovic!

12-12 Bardzo wyrównany jest ten mecz. Naprzemiennie punkty zdobywają gospodynie i goszczone zawodniczki z Omska.

11-11 Mylą się okrutnie zawodniczki Omichki, a Muszynianki skrzętnie to wykorzystują.

10-9 Nieprawdopodobny refleks Sanji Popović i sprytne zagranie dające Muszyniance prowadzenie,

8-7 Anna Werblińska minimalnie poza boisko na zagrywce, później skutecznie obity blok Sereny przez Zivkovic.

8-6 Prowadzenie Mineralnych na pierwszej przerwie technicznej.

7-6 Dziękiewicz, Jagieło, prowadzenie!

4-5 "Kąśliwy" serw Popović, ale Omichka wybrania się i przeprowadza zabójczy atak.

3-4 Bednarek-Kasza w siatkę.

1-2 Fenomenalna jest ta Rosyjska "olbrzymka" , ale nie wzrost dziś bierze górę.

0-1 Drugi set lepiej rozpoczynają Rosjanki. Konkretnie-Mammadova.

I SET:

25-22 PIERWSZY SET DLA MUSZYNIANKI!

24-21 Przerwa dla trenera Serwińskiego

24-20 Pierwsza piłka setowa. Ale kibice domagają się by była ostatnią

23-19 To powinna być już piłka setowa, ale sędzia błędnie nie uznał punktu zdobytego przez Werblińską

22-18 To z pewnością nie jest i nie będzie mecz dla ludzi o słabych nerwach. Znów Lena Dziękiewicz!

20-17 Dwukrotnie broni blokiem Dziękiewicz.

17-15 Jagieło bezpośrednio z zagrywki!

16-15 Druga przerwa techniczna i jakże inaczej to wygląda niż na pierwszej. Na trybunach słuszne brawa dla "Mineralnych"

14-13 Błąd na zagrywcę Fateevej i Muszynianka wychodzi na prowadzenie!

12-12 Muszynianki przegrywały sześcioma punktami , ale teraz mamy już remis! Słuszna przerwa dla trenera Omichki.

9-12 Najpierw niesłusznie odebrany punkt(sędzia dopatrzył się uderzenia w antenkę), później atomowe uderzenie Popović!

7-10 As serwisowy Sanji Popović!

5-10 Nie wygląda to dobrze. Na placu pojawia się kapitan Muszynianki- Aleksandra Jagieło. Schodzi Helene Rousseaux

5-8 Pierwsza przerwa techniczna i na prowadzeniu Omichka

5-7 Na razie lepiej grają Rosjanki.

4-5 Zabójcze zagranie prawie dwumetrowej Mammadovej.

4-3 Rousseux nie daje szans blokowi Omichki

2-3 Niestety trzy gorsze zagrania, dwa blędy na bloku i już prowadzą Rosjanki.

2-0 Już niecierpliwi się trener rosyjskiej drużyny i po dwóch punktach Rousseaux woła swoje podopieczne na rozmowę.

1-0 Rozpoczęły ! Pierwszy punkt dla Muszynianki!

18.01 Za chwilę rozpoczynamy! Składy w których mecz rozpoczną oba zespoły są następujące:

Bank BPS : Serena , Bednarek- Kasza ,Dziekiewicz,Werblinska,Rousseaux ,Popovic,Libero Maj

Omichka Omsk :Mammadova , Alisheva ,Podskalnaia ,Zivkovic ,Orlova,Fateeva,libero Kuzyakina

17.55 Mecz rozpoczyna się już za 5 minut, ale na trybunach hali w Muszynie już od kilkdziesięciu minut trwa sportowe święto:

17.51 Przypominamy-jeśli dziś zawodniczki Banku BPS wygrają- w finale spotkają się z tureckim Fenerbace, które po "złotym secie" wyeliminowało zespół Uralochka-NTMK EKATERINBURG

17.41 Dziewczyny z Muszyny zawstydzają kolegów piłkarzy nie tylko grą na takim poziomie w europejskich pucharach. Przed chwilą kibice mieli okazję podziwiać także ich umiejętności żonglerki futbolowej:

17.30 W pierwszym meczu, rozgrywanym w dalekim Omsku, lepsze okazały się Muszynianki, które pomimo trudów ciężkiej podróży i zmiany strefy czasowej, wygrały 3:2. Dziś, aby awansować muszą jednak wygrać, bo w Pucharze CEV obowiązuje zasada "złotego seta". Oznacza to, że w przypadku zwycięstwa Rosjanek, rozegrany zostanie dodatkowy set do 15 punktów, który wyłoni finalistę tegosezonowych rozgrywek.

17.20 Do meczu pozostało jeszcze 40 minut, ale trybuny hali w Muszynie są już wypełnione po brzegi. Jak informują organizatorzy spotkania- biletów nie ma już od dawna.