Zawodniczki z Muszyny nie były faworytkami tego starcia, ale korzystny wynik pierwszego meczu dawał pewną nadzieję na sprawienie niespodzianki. W pierwszym secie do drugiej przerwy technicznej wszystko układało się przyzwoicie. Gra toczyła się punkt za punkt, chociaż częściej na prowadzeniu były przeciwniczki. Po przerwie nastąpił jednak zastój w grze Małopolanek co pozwoliło Azerkom wypracować kilkupunktową przewagę, która ostatecznie przesądziła o wyniku pierwszej partii.

II set był partią bez historii. Podłamane przegraniem pierwszej odsłony gry "Mineralne" zostały wręcz zmiażdżone przez rywalki. Naszym siatkarkom nie wychodziło dosłownie nic a po drugiej stronie siatki bardzo skutecznie grała Kozuch i Valdez. Wynik tego seta (25-10) mówi o nim wszystko.

W trzecim secie podopieczne trenera Serwińskiego starały się nawiązać jeszcze walkę, ale Azeryol poczuł krew i nie wypuścił już ofiary ze swoich objęć. Mimo dosyć wyrównanej gry Polki poległy 25-19 i ostatecznie pożegnały się z rozgrywkami o Puchar CEV.

Azeryol Baku 3 - 0 Polski Cukier Fakro Muszyna

(25-21; 25-10; 25-19)

Wyjściowe szóstki:
Azeryol Baku: Vargas Valdez, Kowalienko, Alijewa, di Julio, Frometa, Kożuch, Thomsen
Polski Cukier Fakro Muszyna: Mazurek, Wojcieska, Kurnikowska, Jagieło, Piątek, Plchotowa, Maj

Tak relacjonowaliśmy dla państwa to spotkanie:

25-19 KONIEC MECZU. Niestety, "Mineralne" szybko przegrały 3-0 i żegnają się z Pucharem CEV. Do półfinału awansował Azeryol Baku.

24-19 Będzie piłka meczowa dla Azeryolu.

23-18 To już chyba koniec marzeń Polek na obronę Pucharu CEV. Zostaje już tylko wiara.

21-18 Niestety, rywalki znowu nam odskakują. To już mogą byc ostatnie piłki w meczu.

19-17 Trzeci set powoli wkracza w decydującą fazę a ciągle na prowadzeniu są gospodynie.

17-16 Skutecznie blokiem znowu zagrały Polki. To jest ten moment, żeby wygrać seta.

16-14 Pogubiły się nieco gospodynie i "Mineralne" potrafiły to wykorzystać. Łapiemy kontakt.

16-12 Skuteczny blok Azerek i II przerwa techniczna.

15-12 Atomowy atak z obiegu zaprezentowała Valdez.

13-11 Gramy punkt za punkt, jednak aby grać IV seta "Mineralne" potrzebują kilku punktów z rzędu.

10-9 Skuteczny blok Polek. Przynajmniej ten element funkcjonuje przyzwoicie.

10-7 Azerki nieco zwiększają swoją przewagę. "Mineralnym" brakuje wykończenia akcji.

8-6 I przerwa techniczna przy nieznacznym prowadzeniu gospodyń. W tym meczu jeszcze nic nie jest stracone!

6-3 Niestety Polki wpadają w siatkę i punkt dla przeciwniczek.

4-3 Dobrze! Skuteczny blok na Valdez i łapiemy kontakt. Czas dla trenera Azeryolu.

4-1 Najpierw as serwisowy gospodyń a po chwili w końcu pierwszy punkt Polek w III secie.

3-0 Niestety, trzecia partia jest dziwnie podobna do drugiej. Czas dla trenera Serwińskiego.

1-0 Piękna walka z obu stron, ale punkt zdobywają gospodynie.

15.52 Zaczynamy III seta, oby nie ostatniego. Serwują siatkarki Azeryolu.

III SET

25-10 KONIEC II SETA. W tej partii "Mineralnym" nie wychodziło praktycznie nic, w przeciwieństwie do Azerek. Jeśli siatkarki z Muszyny chcą awansować do półfinału Pucharu CEV to musza jak najszybciej zapomnieć o tym co się właśnie stało.

24-10 As serwisowy i będzie piłka setowa.

22-10 Dwie skuteczne zagrywki gospodyń.

20-10 Alijewa wepchnęła piłkę na stronę "Mineralnych".

17-9 Polki odrobiły kilka punktów za sprawą Jasińskiej, ale w dalszym ciągu przewaga Azerek jest ogromna.

16-6 II przerwa techniczna. Azeryol pewnie zmierza do wygrania kolejnego seta.

14-6 Tym razem błąd w ataku popełniły Azerki.

12-4 Polki odrabiają nieco strat, ale bardziej przez błędy rywalek niż swoje dobre akcje.

11-2 Tym razem zablokowana została Kurnikowska.

10-2 Kolejny czas dla Polek. Z taką grą Muszynianek to może być krótki set.

8-2 W końcu skuteczny atak ze skrzydła.

8-1 Przed pierwszą przerwą techniczną "Mineralne" dostały "w prezencie" asa serwisowego. Coś złego dzieje się z Małopolankami.

6-1 Dwa kolejne ataki w taśmę naszych siatkarek i przerwa dla trenera Serwińskiego.

4-1 Błędy w polu zagrywki z obu stron.

3-0 Fatalnie zaczyna się kolejny set. Dwa razy z rzędu Polski zostały zablokowane.

1-0 Azerki zaczynają od ataku Valdez ze środka.

15.28 - Zaczynamy II seta. Serwują Polki

II SET

25-21 KONIEC PIERWSZEGO SETA. Niestety, "Mineralne" przegrały tę partię. O porażce zdecydował przede wszystkim okres po II przerwie technicznej.

24-21 Skutecznie Jagieło, trener gospodyń prosi o czas.

24-20 Kowalienko pomyliła się z zagrywki, ale ciągle jest piłka setowa dla Azerek.

23-18 Tym razem do mocnej piłki nie dobiegła Maj. Dwie piłki dzielą nas od przegranej w pierwszym secie.

22-16 Skutecznie zagrała z obiegu środkowa z Baku. Tego seta będzie bardzo ciężko uratować.

21-15 Kompletnie pogubiły się Polki.

19-15 Kolejny punkt na koncie Azeryolu i jest reakcja trenera gości. Mamy przerwę.

18-15 Znowu większa przewaga gospodyń, ale tym razem wkraczamy już w decydującą fazę seta. Polki muszą gonić.

16-15 Druga przerwa techniczna. Walka się toczy teraz właściwie punkt za punkt, ale oba zespoły popełniają dużo łatwych błędów.

14-13 Zablokowana Kozuch. Znowu tylko jeden punkt przewagi gospodyń i czas dla ich trenera.

14-12 Przerwa odniosła zamierzony skutek, Polski odrabiają straty.

13-9 Czas dla trenera Serwińskiego na poukładanie gry swojego zespołu.

12-9 Polki doskoczą na jeden punkt to od razu przeciwniczki znowu im uciekają. Azeryol lepiej "wszedł" w ten mecz.

9-8 Dwie świetne zagrywki Kurnikowskiej, ale chwilę później skuteczną kiwką popisała się rozgrywająca z Baku.

8-5 Pierwsza przerwa techniczna przy prowadzeniu Azeryolu.

5-4 Siatkarki z Muszyny zdołały odrobić nieco strat dzięki dobrym serwisom.

5-2 As serwisowy w wykonaniu gospodyń. Nie wygląda to najlepiej.

3-1 Problemy w ataku mają Polki. Widać, że podopieczne trenera Serwińskiego przystąpiły do tego spotkania spięte.

1-1 Najpierw pogubiły się w obronie gospodynie a chwilę później dokąłdnie to samo zrobiły siatkarki z Muszyny.

I SET

15.00 - Zaczynamy pierwszego seta. Jako pierwsze serwują siatkarki z Baku.

14.58 - Na parkiet wybiega pierwsza szóstka z Muszyny i Baku.

14.57 - Na hali słychać głośny doping kibiców Azeryolu. To nie będzie łatwy mecz dla Małopolanek.

14.56 - Oba zespoły wychodzą na środek, aby zaprezentować się azerskiej publiczności.

14.55 - Zakończyła się właśnie rozgrzewka zawodniczek. Już za moment przystępujemy do decydującego boju.

14.53 - Już za kilka minut czeka nas arcyważne spotkanie siatkarek z Muszyny. Na boisku w Baku podopieczne trenera Bogdana Serwińskiego zmierzą się z miejscowym Azeryolem. Stawka tego spotkania jest ogromna - awans do półfinału Pucharu CEV. W pierwszym meczu Polki wygrały 3:2.