Marek Ziętara nie jest już trenerem drużyny Ciarko STS Sanok. 51-letni nowotarżanin złożył dymisję, która została przyjęta przez władze klubu, które pilnie szukają następcy. A jeszcze wczoraj Ziętara prowadził zespół w zwycięskim meczu z Re-Plast Unią Oświęcim wygranym niespodziewanie 4:3.

Dlaczego więc dymisja? "Z dniem dzisiejszym składam rezygnacje z prowadzenie drużyny seniorów Ciarko STS Sanok. Ta decyzja dojrzewała u mnie już od kilku tygodni, a złożyło się na nią kilka spraw. Podstawowe z nich to po pierwsze brak zadowolenia u części sponsorów z osiąganych od początku sezonu wyników. Po drugie niezadowolenie pewnej grupy zawodników z mojego sposobu pracy i prowadzenia zespołu a co za tym idzie utraty zaufania na linii trener – drużyna. Atmosfera, jaka w ostatnim czasie panowała, nie pozwala mi godnie pełnić dalej swoich obowiązków jako główny trener. Dziękuje kibicom Sanoka i życzę powodzenia drużynie w dalszej części sezonu" – przedstawił swoje stanowisko Marek Ziętara.

A w tym sezonie sanoczanie pod jego wodzą rozegrali 20 meczów i wygrali 8 z nich. Przełożyło się to na 24-punktową zdobycz i siódme miejsce w tabeli.