Wiślacy przegrali ten mecz  na boisku i w kategoriach mentalnych. Kończyli w "9" tke po czerwonych kartkach dla   Junki i Colleyai choć  w podwójnym osłabieniu wywalczyli rzut karny  zamieniony na gola przez Rodado,  nawet punktu nie uratowali. Po  świetnej piłkarsko i wyrównanej bramkowo pierwszej połowie, było 2-2. Po przerwie gdańszczanie  po prostu pokazali  sie jako drużyna i to ekstraklasowa Wisła zaś,   po przegranej 3-4 będzie musiała ostro walczyć  by znaleźć się  w barażach

Lechia Gdańsk wygrała 4-3 (2-2) w meczu 32. kolejki Fortuna I ligi z Wisłą Kraków i na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewniła sobie awans do PKO Ekstraklasy.

11 maja 2024, 17:30 - Kraków (Stadion Miejski)
Wisła Kraków 3-4 Lechia Gdańsk
Ángel Rodado 19, 89 (k), Bartosz Jaroch 43 - Maksym Chłań 32, 71, Tomasz Neugebauer 45 (k), 58 (k)

Wisła: 31. Anton Cziczkan - 25. Bartosz Jaroch (59, 43. Dawid Szot), 6. Alan Uryga, 5. Joseph Colley, 28. David Juncà - 77. Ángel Baena (79, 23. Szymon Sobczak), 41. Kacper Duda, 7. Igor Sapała (68, 21. Patryk Gogół), 22. Joan Román (59, 19. Eneko Satrústegui), 17. Jesús Alfaro (59, 10. Miki Villar) - 9. Ángel Rodado.

Lechia: 29. Bohdan Sarnawśkyj - 11. Dominik Piła, 4. Andrei Chindriș, 3. Elias Olsson, 23. Miłosz Kałahur - 7. Camilo Mena, 5. Iwan Żelizko, 99. Tomasz Neugebauer (72, 16. Louis D'Arrigo), 8. Rifet Kapić, 30. Maksym Chłań - 79. Kacper Sezonienko.

żółte kartki: Juncà, Uryga.
czerwone kartki: David Juncà (56. minuta, Wisła, za drugą żółtą), Joseph Colley (82. minuta, Wisła, za faul taktyczny).

sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).
widzów: 25 327.