Kraków szczęśliwy dla młodzieżówki FOTO

• date_range Wtorek, 2013.11.19 16:58 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:27 )
Zwycięstwo Polaków w eliminacjach do piłkarskich młodzieżowych mistrzostw Europy. Polska U21 - Grecja U21 3:1 (0:0).

Polska - Grecja

Trener Marcin Dorna wskazał następującą jedenastkę piłkarzy, którzy rozpoczynają mecz : Jakub Szumski – Daniel Dziwniel, Marcin Kamiński, Wojciech Golla, Rafał Janicki – Bartłomiej Pawłowski (77' - Mateusz Lewandowski), Michał Chrapek (92' - Damian Dabrowski), Dominik Furman, Piotr Zieliński (86' -Rafał Wolski), Paweł Wszołek – Arkadiusz Milik. Na stadionie Cracovii jest ponad 9000 kibiców.

Pierwszy strzał w tym meczu oddają Grecy , ale Jakub Szumski nie ma kłopotów z wyłapaniem piłki. Biało-czerwoni mogli objąć prowadzenie już w 13 minucie gry, jednak będący w sytuacji sam na sam z bramkarzem Arkadiusz Milik strzelił bardzo niecelnie. Pięć minut później Jakub Szumski ratuje zespół przed utratą gola. Po błędzie Michała Chrapka w dogodnej sytuacji znalazł się Giannis Gianniotas. W 38 minucie piłka zatrzepotała w siatce Greków, ale sędzia dopatrzył się faulu Bartłomieja Pawłowskiego na greckim obrońcy. Za dobicie piłki do siatki po gwizdku sędziego, żółtą kartkę zobaczył Piotr Zieliński. Jeszcze w 43 minucie było niebezpiecznie pod bramka Greków, ale strzał Dominika Furmana z rzutu wolnego minimalnie minął cel. Pierwsza połowa zatem bez bramek.

Druga połowę reprezentacja Polski rozpoczyna w tym samym składzie. W 50 minucie biało-czerwoni wyprowadzili piękną akcję. Paweł Wszołek podawał do Bartłomieja Pawłowskiego, ale jego strzał (piętą!) został zablokowany. Pięć minut później akcja po akcji Polaków, ale bez efektu, choć przy strzale Dominika Furmana bramkarz Greków miał problemy! W końcu w 61 minucie podopieczni trenera Marcina Dorny dopinają swego! Dośrodkowanie Rafała Janickiego na bramkę zamienia Arkadiusz Milik!!! W 67 minucie mogło być 1:1, ale Giannis Gianniotas strzelił za słabo. Polacy dyktują teraz warunki gry. W 76 minucie po główce Wacława Golli piłka ląduje na poprzeczce. Co się odwlecze... 79 minuta. Znów Arkadiusz Milik!!! Tym razem z najblizszej odległości dobijał piłkę odbitą przez bramkarza po strzale Mateusza Lewandowskiego, który dwie minuty wcześniej zameldował się na boisku. Zmienił Bartłomieja Pawłowskiego. Uwaga! Grecy strzelają kontaktowego gola . Indywidualna akcja wprowadzonego 6 minut wczesniej Dimitrisa Karelisa i Jakub Szumski jest bez szans. Trzeba grać z pełną uwagą do końcowego gwizdka sędziego A tu w 89 minucie karny dla Greków!!! W polu karnym pada Dimitris Karelis... Giannis Potouridis nie trafia w bramkę!!! Sędzia Witalij Meszkow dolicza trzy minuty. Polacy stawiają kropkę nad "i". Hat-trick Arkadiusza Milika!!!

Polacy wygrywają 3:1 i umacniają się na pozycji lidera grupy 7. eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy!