Kamila Karpiel zajęła trzecie miejsce w rozegranym dziś w Szczyrku konkursie skoków narciarskich kobiet, zaliczanym do punktacji Pucharu FIS. Za skoki na odległość 95 i 94,5 m uzyskała notę 233,9 punktu. W klasyfikacji generalnej FIS Cup zajmuje 12. lokatę. 19-letnia zawodniczka zakopiańskiego AZS, to aktualna mistrzyni Polski. Jej największym osiągnięciem na arenie międzynarodowej jest siódme miejsce na mistrzostwach świata juniorów w 2020 roku. W tym sezonie startowała już także w zawodach o Puchar Świata w austriackim Ramsau, ale bez powodzenia zajęła tam 37 miejsce.

Dzisiejszy konkurs na skoczni Skalite wygrała Czeszka Karolina Indrackova (98,5 i 95 m, nota 237,7 pkt) Druga była reprezentantka Słowenii Nika Vetrih (97,5 i 98 m, nota 236,4 pkt) Startowało 30 zawodniczek. W pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze dwie Polki. Szósta była urodzona w Suchej Beskidzkiej Anna Twardosz, a dziesiąta Kinga Rajda, dla której były to pierwsze zawody od czasu fatalnego upadku podczas grudniowych mistrzostw Polski w Wiśle.