Rune Velta został mistrzem świata w skokach narciarskich na średniej skoczni w Falun. Norweg w każdej z dwóch serii skoczył po 95,5m i o 0,4 punktu wyprzedził Niemca Severina Freunda (95,5 m i 96 m). Brązowy medal zdobył Austriak Stefan Kraft (95 m i 95 m).

Najlepszy z Polaków Jan Ziobro zajął ósme miejsce. Polak w obu skokach lądował na 91,5 metrze. Kamil Stoch i Klemens Murańka ex aequo uplasowali się na 17. pozycji. Piotr Żyła nie awansował do serii finałowej.

W niedzielę (22.02) na średnim obiekcie w Falun odbędzie się konkurs drużyn mieszany, bez udziału reprezentantów Polski. W czwartek (26.02) skoczkowie będą rywalizować na dużej skoczni, a tytułu mistrza świata będzie bronił Kamil Stoch.