Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Gdyby tak skutecznie strzelali nasi piłkarze, też bylibyśmy mistrzami świata. ROZMOWA

  • Marek Solecki
  • date_range Poniedziałek, 2023.09.18 19:03 ( Edytowany Poniedziałek, 2023.09.18 19:17 )
Małopolski sport nie dostarcza nam ostatnio zbyt wielu okazji do radości. Tym większe gratulacje należą się Łukaszowi Czapli, który od 17 lat regularnie staje na podium mistrzostw świata w strzelectwie. Ma już na koncie 9 złotych medali seniorskiego czempionatu

fot. Szymon Wantulok

Łukasz Czapla z klubu Petarda Kraków nie zwalnia tempa. Choć dzieli czas między treningi i pracę z dziećmi młodzieżą, znów zdobył złoty medal strzeleckich mistrzostw świata w konkurencji ruchomej tarczy na 50 metrów.

Posłuchaj rozmowy Marka Soleckiego z Łukaszem Czaplą fot. arch. Łukasz Czapli

Łukasz Czapla, 40-letni krakowianin, pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu stawiał w klubie WKS Wawel Kraków po tym jak Renata Mauer zdobywał złote medale olimpijskie. Już w wieku 19 lat zaczął odnosić międzynarodowe sukcesy. Przez wiele lat reprezentował barwy wojskowego klubu z Krakowa, potem na kilka lat przeniósł się do Zielonej Góry, teraz wrócił do Krakowa i założył tu klub Petarda.

Autor:
Marek Solecki

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię