Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Erasmus + to także szansa w sporcie

  • Marek Solecki
  • date_range Poniedziałek, 2022.06.20 12:45 ( Edytowany Poniedziałek, 2022.06.20 13:13 )
Erasmus to program, który kojarzy się wszystkim dość jednoznacznie, ci, którzy słyszeli o Erasmusie kojarzą to przede wszystkim z wyjazdami studentów na zagraniczne studia, na zagraniczne staże, a także przyjazdami studentów z zagranicy do Polski. Tymczasem Erasmus + to program, który sięga o wiele szerzej. Także w dziedzinę sportu.

fot. Ryszard Kułaga / e-wins.eu /

"Projekt Erasmus+Sport to program dedykowany rozwojowi sportu, popularyzacji sportu. My - jako Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie - jesteśmy w projekcie, który dotyczy piłki nożnej kobiet. Projekt, w którym współdziałamy także z Prądniczanką, przewidziany jest na 3 lata, nazywa się European Women in Sport (E-WinS) i ma na celu promowanie sportu kobiet - mówi w rozmowie z Radiem Kraków doktor Magdalena Żmuda-Pałka.

"Rzeczywiście w ostatnich latach kobieca piłka nożna jest coraz bardziej popularna, w wielu krajach jest na wysokim poziomie, ale widzimy jeszcze spore różnice między poszczególnymi krajami. Naszym idolem jest Wielka Brytania, gdzie zarejestrowano trzy miliony zawodniczek, co naprawdę możesz szokować" - dodaje doktor Magdalena Żmuda-Pałka.

Eramsus + to także szansa w sporcie - mówi dr Magdalena Żmuda-Pałka w rozmowie z Markiem Soleckim

Więcej o programie ERASMUS - TUTAJ, a więcej o sportowym projekcie z udziałem krakowskiej AWF oraz Prądniczanki znajdą Państwo TUTAJ

Autor:
Marek Solecki

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3463981

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię