Nowy nabytek Bruk-Betu przez ostatnie półtora roku był zawodnikiem Viktorii. W sumie w barwach tego klubu rozegrał 26 spotkań i zdobył dwie bramki. W tym sezonie stracił miejsce w składzie i tylko osiem razy pojawił się na boisku.

Wcześniej grał w innych czeskich klubach – Slovanie Liberec, FK Jablonec, Sparcie Praga, FC Vysocina Igława i SK Nizbor, którego jest wychowankiem. Był też reprezentantem Czech w drużynach juniorskich i młodzieżowych.

Hybs jest pierwszym piłkarzem pozyskanym przez Bruk-Bet w tym oknie transferowym, a w kadrze zastąpi swojego rodaka – Adama Hlouska, z którym rozwiązano kontrakt.

Drużyna z Niecieczy, której nowym trenerem został Czech Radoslav Latal, w poprzednim tygodniu trenowała na obozie w Uniejowie. W sobotę pokonała w sparingu lidera 2. ligi Stal Rzeszów 4:0.

W poniedziałek drużyna poleci na obóz do Turcji. Tam zaplanowano rozegranie trzech spotkań kontrolnych z MTK Budapeszt (19.1), kazachskim FK Atyrau (22.1) i serbskim Radnikiem Surdulica (27.1).

Bruk-Bet zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów, przy jednym meczu zaległym - z Legią Warszawa (8.2). W pierwszym ligowym pojedynku w tym roku zmierzy się 4 lutego na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok.