Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Drugie wyjazdowe zwyciestwo Okocimskiego

  • Sport
  • date_range Sobota, 2012.10.20 14:43 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:56 )
Okocimski Brzesko wygrał drugie spotkanie ligowe w tym sezonie. Bardzo ważne trzy punkty drużyna z Brzeska przywozi z Katowic. Ekipa Krzysztofa Łętochy pokonała miejscowy GKS 2-1.

GKS Katowice - Okocimski Brzesko 1:2 (1:2)

Skład Okocimskiego: Dawid Mieczkowski - Konrad Wieczorek(ŻK+ŻK=CZK), Radosław Jacek(ŻK), Rafał Cegliński, Paweł Pyciak(84' - Robert Trznadel), Valentin Jeriomenko, Piotr Darmochwał, Wojciech Wojcieszyński(ŻK), Iwan Łytwyniuk (82' -Marcin Szałęga), Mateusz Wawryk, Paweł Smółka (kpt)(71' - Idrissa Cisse). Trener Krzysztof Łętocha.

GKS Katowice: Maciej Wierzbicki - Adrian Napierała (kpt)(ŻK), Alan Czerwiński, Mateusz Kamiński, Grzegorz Fonfara, Bartłomiej Chwalibogowski, Bartosz Sobotka(68' - Krzysztof Wołkowicz), Arkadiusz Kowalczyk (ŻK)(46' - Michał Farkas), Marcin Pietroń (ŻK)(46' Kamil Cholerzyński), Rafał Kujawa, Deniss Rakels. Trener Rafał Górak
Mecz sędziuje Wojciech Krztoń
Historia bramek:
2' - 0:1- Piotr Darmochwał
31' - 0:2 - Piotr Darmochwał (głową)
33' - 1:2 - Mateusz Kamiński (głową)

Przed rozpoczęciem meczu prezes brzeskiego klubu mówił: "Naszym marzeniem jest zdobycie 6 punktów w dwóch najbliższych meczach. Dziś i za tydzień ze Stomilem. To by pozwoliło "złapać oddech" drużynie. Po kontuzji wraca do niej kapitan, Paweł Smółka. Gospodarze grają bez najlepszego snajpera.Wypada być dobrej myśli."
Rozpoczyna Okocimski.Początek rewelacyjny!

2 minuta. Rzut wolny z prawej strony boiska.Bramkarz gospodarzy piąstkuje piłkę wprost na Piotra Ramochwała i piłka odbita od pomocnika Okocimskiego wpada do siatk !

Okocimski bardzo uważnie gra w obronie, skutecznie próbuje presingu z dala od własnego pola karnego i GKS jest na własnym boisku bezradny. W ataku próbują piłkarz e z Brzeska grać z kontry, ale bywa, że dokonują złych wyborów ostatniego adresata podań. W 16 minucie Smółka na chwilę opuścił boisko. Wraca z opatrunkiem na prawej dłoni. W 19 minucie Wojciech Wojcieszyński wykorzystał nieporozumienie obrońców z Katowic, ale tym razem Wierzbicki był na posterunku.
22 minuta - pierwsza okazja dla gospodarzy. Strzał z dystansu Pietronia ląduje na bocznej siatce, ale brakowało bardzo mało...
26 minuta. Mogło być 2:0. Dynamiczny rajd Pyciaka prawą stroną, mocne dośrodkowanie i znów błąd stoperów GKS, ale Smółka i Łytwyniuk nie zdążyli zareagować.

31 minuta. Jest 2:0. Po faulu na Smółce dośrodkowanie spod linii bocznej boiska zamienia na bramkę Piotr Darmochwał. Piękna główka mającego tylko 175 cm wzrostu pomocnika
Okocimskiego. Ale miał bardzo dużo swobody w polu karnym

33 minuta. Gospodarze zdobywają kontaktowego gola. Bliźniacza sytuacja. Rzut wolny, wrzutka w pole karne, główka Kamińskiego, gol.

42 minuta. Pierwszy rzut rożny dla GKS i znów niebezpiecznie. Najlepszy w powietrzu Rafał Kujawa, ale po jego główce piłka przelatuje nad poprzeczką.
43 minuta - piękny strzał Darmochwała, ale i piękna parada Wierzbickiego
Doliczone 2 minuty do czasu pierwszej połowy nie zmieniają wyniku.

II połowę gospodarze rozpoczęli z dwoma zmianami, Okocimski w tym samym składzie.

53 minuta - niebezpiecznie pod bramką Okocimskiego, ale naciskany Bartosz Sobotka strzela obok bramki. Gospodarze przeważają w II połowie.
58 minuta - rzut rożny, główkuje Kujawa, ale Dawid Mieczkowski bardzo pewnie wyłapuje piłkę.
60 minuta - z rzutu wolnego z ok. 40 metrów Radosław Jacek mocno, ale obok bramki. Trzy minuty później za mocno posłane dośrodkowanie z rzuto wolnego po faulu na Pyciaku.
65 minuta - błąd Jeriomenki mógł drogo kosztować. Sytuacje musiał wyjaśniać Konrad Wieczorek. Piłkarze Okocimskiego zaczynają w każdej sposobnej sytuacji bardzo "szanować piłkę". Trener Łętocha sięga po pierwszą zmianę. Cisse za Smółkę. Przez kilka minut gra bez spięć podbramkowych. Do czasu. Pierwsi przebudzili się gospodarze, ale strzał Rakelsa obok bramki.
82 minuta po ładnej szarży Pawła Pyciaka - musi mu być udzielona pomoc medyczna. Okocimski przez chwile w 10. Zmienia go Robert Trznadel. Na "odchodne" obejrzał żółtą kartkę za celowe opóźnienie gry. Okocimski kończy mecz w dziesiątkę. To konsekwencja kolejnej kartki za grę na czas. "Ofiarą" jest Konrad Wieczorek.
Mecz przedłużony o 4 minuty.
KONIEC MECZU.
Drugie zwycięstwo Okocimskiego w tym sezonie stało się faktem.

Po zawodach trener Krzysztof Łętocha mówił: "Cieszymy się z każdego punktu dopisywanego do naszego skromnego dorobku, a tu udało się zdobyć trzy. Gdyby udało się nam utrzymać do przerwy wynik 2:0, to na pewno inaczej wyglądałaby druga część zawodów. Pogralibyśmy więcej piłką. Wiem, że to nie było w II połowie piękne, ale cel uświęca środki. Rywal grał prostymi środkami, długimi piłkami i to było dla nas największe zagrożenie. Chciałbym, żeby to był taki punkt zwrotny w naszym pobycie w I lidze. Dzisiaj odpokutowaliśmy żółtymi kartkami na brak boiskowego cwaniactwa i brak pewności siebie. Kartek było sporo, ale na szczęście w tej chwili kadra jest na tyle szeroka, a powracający po kontuzjach pałają taką chęcią gry, że powinniśmy sobie dać radę. W Katowicach uśmiechnęło się do nas także szczęście, to prawda - zwłaszcza przy pierwszej bramce. Ale tego szczęścia bardzo potrzebowaliśmy, bo w dotychczasowych meczach było go z kolei diablo mało. Teraz trzeba się skupić na sobotnim meczu ze Stomilem. To też będzie mecz z serii "za sześć punktów". [

Posłuchaj: 

]

TK/kn

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

968068

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię