Czarne Koszule rozbiły Wisłę

• date_range Piątek, 2012.08.31 17:51 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:54 )
W spotkaniu trzeciej kolejki T Mobile Ekstraklasy Wisła Kraków przegrałą z Polonią Warszawa 1-3. Dla Czarnych Koszul była to trzecia wygrana z rzędu na stadionie przy Reymonta. Dla Białej Gwiazdy to pierwsza tak wysoka ligowa porażka na własnym stadionie od czterech lat!

Polonia Warszawa odniosła trzecie z rzędu zwycięstwo na stadionie przy ul. Reymonta 22. W piątkowym meczu 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Czarne Koszule pokonały Białą Gwiazdę 3:1. Dla Białej Gwiazdy to pierwsza tak wysoka ligowa porażka na własnym stadionie od czterech lat.

Wisła musiała w piątek zagrać bez swojej gwiazdy, Maora Meliksona (leczy kontuzję). Jej trener zdecydował się też na wystawienie dwóch zawodników, dla których był to pierwszy mecz w ekstraklasie - Michała Szewczyka oraz Dawida Kamińskiego. Ten pierwszy na pewno debiut może uznać za udany. Zaliczył asystę, ale trzy punkty i tak pojechały do Warszawy.
W 17. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Tomasza Brzyskiego do piłki wyskoczył Łukasz Teodorczyk i umieścił ją w siatce. Pod koniec pierwszej odsłony nieporozumienie Pareiki z Łukaszem Burligą wykorzystał Vladimir Dwaliszwili i było 0:2.
Wiślacy najgroźniejszą akcję w pierwszej połowie przeprowadzili w 9. min. Po faulu na Cezarym Wilku sędzia podyktował rzut wolny z miejsca odległego o 18 m od bramki Mariusza Pawełka. Po uderzeniu Ivicy Ilieva piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.
W drugiej połowie inicjatywę przejęła Wisła, która kontaktową bramkę zdobyła w 62. min. Po świetnym zagraniu Szewczyka Iliev znalazł się sam przed bramkarzem Polonii i nie zmarnował okazji do zdobycia gola.
Wisła próbowała jeszcze zmienić losy mecz, ale bez skutku. Kropkę nad "i" w 83. min postawili goście. Wszołek dostał dobre podanie od Teodorczyka i pokonał bramkarza Wisły.

Po meczu powiedzieli:
Piotr Stokowiec (trener Polonii Warszawa): Nie da się przejść do porządku dziennego w sprawie "czerwonej kartki" dla mnie. Nie chciałbym jednak, aby to przysłoniło pracę, jaką wykonali tu moi zawodnicy. Ze swojej strony chcę przeprosić, trochę mnie poniosło. Za nerwowo się zachowałem ale... Reszta jest milczeniem i nie będę do tego wracał. Cieszę się ze stylu, w którym osiągnęliśmy to zwycięstwo. Wszystko, co sobie zakładaliśmy chłopcy tu wykonali. Nie ukrywam, że czeka nas jeszcze dużo pracy, ale zawodnicy chętnie ją wykonują i świetnie się przy tym bawią.
Michał Probierz (trener Wisły Kraków): Wiedzieliśmy, że Polonia jest bardzo groźna przy stałych fragmentach gry i tym bardziej przykro, że po jednym z nich straciliśmy pierwszą bramkę. To trochę ustawiło mecz. Po spotkaniu dużo łatwiej powiedzieć, że się popełniło błąd. Chcieliśmy wpuścić od początku bardzo młodych zawodników, aby podyktować mocne tempo gry. Ta porażka tym bardziej boli, że przy wyniku 1:2 było kilka momentów, w których, przy lepszym rozegraniu piłki, mogliśmy zdobyć drugą bramkę. Trzeba jednak

Wisła Kraków – Polonia Warszawa 1:3 (0:2)
0:1 Teodorczyk 17’
0:2 Dvalishvili 44’
1:2 Iliev 63’
1:3 Wszołek 81’

Wisła Kraków: Pareiko – Burliga, Głowacki, Chavez, Frederiksen – Szewczyk (77’ Quioto), Sobolewski, Wilk (46’ Garguła), Iliev – Genkov, Kamiński (46’ Chrapek)

Polonia Warszawa: Pawełek – Todorovski (56’ Torres), Baszczyński, Kokoszka, Pazio – Wszołek, Piątek, Yahiya (56’ Injac), Brzyski – Teodorczyk, Dvalishvili (82’ Gołębiewski)

Żółte kartki: Głowacki, Chavez (Wisła) – Brzyski, Pazio (Polonia)
Czerwona kartka: Quioto (Wisła)
Sędziował: Paweł Gil (Lublin)
Widzów: 17 176

90+4 min. KONIEC MECZU. Wisła przegrała z Polonią Warszawa 1-3.

90+1 min. Czerwoną kartkę otrzymał piłkarz Wisły Quioto.

90 min. Sędzia doliczył 4 minuty.

84 min. Kibice powoli opuszczają stadion przy Reymonta.

83 min. Wisła przegrywa już 1-3!!!! Gol! Strzelcem Paweł Wszołek!

81 min. Zamiana w ekipie Polonii. Boisko opuścił strzelec drugiej bramki. Na murawie pojawił się Gołębiewski.

77 min. Kolejna zamiana w drużynie Wisły. Za Szewczyka wchodzi Quioto.

71 min. Zaostrzyła się gra. Za dyskusję z arbitrami na trybuny odesłany trener Polonii.

67 min. Zawodnik Polonii Pazio ukarany żółtą kartką.

62 min. Goooooooooooooooolllll! 1-2. Bramkę dla Wisły strzelił Ivica Iliev! Świetnie podawał Michał Szewczyk.

56 min. Zmiana w zespole Polonii. Todorovskiego zmienia Torres, a za Yahiyę na boisku pojawił się Injać.

53 min. Po strzale Genkova piłka uderzyła tylko w boczną siatkę bramki Polonii. Przerwa w grze. Dwóch graczy Czarnych Koszul leży na murawie.

47 min. Rozpoczęta druga połowa. W składzie Wisły mamy dwie zmiany za Wilka wszedł Garguła a za Kamińskiego pojawił się Chrapek.

45 min. Koniec pierwszej połowy. Wisła przegrywa z Polonią 0-2.

43 min. Gol!!! WIsła przegrywa już 0-2. Błąd Pareijki. Bramkarz Wisły wypuścił piłkę, którą odzyskał zawodnik Polonii, dograł do Dvalishviego i ten wpakował piłkę do pustej bramki.

39 min. Zółta kartka dla Brzyskiego (Polonia Warszawa).

36 min. Ostatnie minuty bez dogodnych pozycji.

24 min. Frederiksen do Genkowa, ten wszedł w pole karne i miał dogodną sytuację do wyrównania. Napastnik Wisły źle jednak uderzył piłkę, pozwalając Pawełkowi na spokojne złapanie futbolówki.

17 min. Gol!!! Polonia prowadzi 1-0 po bramce Łukasza Teodorczyka. Dośrodkowanie Brzyskiego i piłkę głową do bramki Pareiki pakuje Teodorczyk.

10 min. Błąd obrońców Wisły. Dobra sytuacja Polonii - strzał wysoko, wysoko nad poprzeczką.

8 min. Wolny dla Wisły. 18 metrów. Strzał Ilieva tuż nad spojeniem słupka z poprzeczką.

6 min. Dośrodkowanie z lewej strony z rzutu wolnego Czarnych Koszul. Baszczyński głową strzela wysoko nad poprzeczką bramki Wisły.

2 min. Medycy na murawie. Marcin Baszczyński kopnięty w twarz przez Genkova. Baszczu wraca do gry.

1 min. Mecz rozpoczęty. Zaczyna Wisła.

0 min. Prezentacja obu drużyn i zaczynamy.

0 min. W oczekiwaniu na początek meczu na murawie odbyła się oficjalna prezentacja drużyny koszykarek Wisły CanPack.

0 min. Dziś w pierwszej drużynie debiutuje Dawid Kamiński, a w meczu ligowym Michał Szewczyk, który do tej pory zagrał jedynie w spotkaniu Pucharu Polski

0 min. Sędzią spotkania będzie Paweł Gil z Lubelskiego Związku Piłki Nożnej

0 min. Do rozpoczęcia meczu nieco ponad pół godziny. Znamy już składy na to spotkanie . Niestety nie zagra kontuzjowany Maor Melikson.

Wisła: Pareiko - Burliga - Głowacki - Chavez - Frederiksen - Szewczyk - Sobolewski - Wilk - Iliev - Genkov - Kamiński

Polonia: Pawełek - Pazio - Kokoszka - Baszczyński - Todorovski - Brzyski - Yahiya - Piątek - Wszołek - Teodorczyk - Dvalishvili