Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Przewodów: w szkole podstawowej zostały odwołane zajęcia

  • Joanna Gąska
  • date_range Środa, 2022.11.16 11:09 ( Edytowany Środa, 2022.11.16 11:27 )
Z powodu uderzenia rakiety w magazyn zboża w Przewodowie w szkole podstawowej oddalonej od miejsca wybuchu o 300 metrów zostały dziś odwołane zajęcia szkolne. Pomocy dzieciom są gotowi udzielić psycholodzy i szkolny pedagog. Jak przyznał pan Paweł, mieszkaniec Przewodowa w rozmowie z Radiem Kraków, jego sąsiedzi obawiają się o swoje życie. Wczoraj kiedy doszło do wybuchu wracał samochodem do domu:

Fot. PAP/Wojtek Jargiło

Mówi pan Paweł

Na polu zobaczyłem taki jakby grzybek poeksplozyjny. Mocne uderzenie dwa razy, błyski, straż pożarna pojechała. Wszyscy byli przerażeni. Widziałem przewróconą przyczepę, widziałem ten traktor, ten budynek rozsypany. Nikt się nie spodziewał, ze tutaj się stanie coś takiego. Zrobiła się nerwowa sytuacja, ludzie są troszkę przestraszeni. Byłem dwa razy kontrolowany, jest dużo wojska.

Przewodów to niewielka miejscowość licząca kilkuset mieszkańców  oddalona od granicy z Ukraina o 6 km.


Adres

Tematy:
Autor:
Joanna Gąska

Opracowanie:
Jowita Gałka-Kucharska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię