Na początku kontrola przebiegała spokojnie, ale gdy policjant polecił, by kierowca wyszedł z samochodu, ten nagle uruchomił silnik i włączył wsteczny bieg. Funkcjonariusz widząc, że mężczyzna chce odjechać, próbował przez otwarte okno wyjąć kluczyki ze stacyjki, ale został pociągnięty przez rozpędzony samochód.

"Uciekający potrącił także drugiego policjanta stojącego przy kontrolowanym pojeździe. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów samochód uderzył w przydrożny znak drogowy, wtedy też kierowca został obezwładniony i zatrzymany" – podał Gleń.

Ranni policjanci zostali przewiezieni do szpitala, ich obrażenia nie były poważne.

64-letni mieszkaniec gminy Chełmiec trafił do policyjnej celi, był trzeźwy. W jego samochodzie policjanci znaleźli ponad 100 kg tytoniu. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano na kwotę blisko 120 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty czynnej napaści na interweniujących policjantów i nielegalnego przewożenia wyrobów podlegających akcyzie. Grozi mu do 10 lat więzienia i wysoka grzywna. Mężczyzna pozostaje pod dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju.