Gmina ogłosiła właśnie przetarg na projekt dwóch bloków, których budowa ma się rozpocząć w przyszłym roku. W ramach inwestycji planowane jest utworzenie 104 mieszkań o zróżnicowanym metrażu od 31 do 72 m2. Mieszkania będą zlokalizowane w dwóch budynkach wielorodzinnych, będą to budynki czterokondygnacyjne, wyposażone w windy

- mówi Agnieszka Bałuszyńska, kierownik referatu geodezji i planowania przestrzennego w Urzędzie Miasta i Gminy Stary Sącz.

Jeszcze w tym roku w Starym Sączu ruszą zapisy chętnych do zamieszkania w nowych blokach. Wcześniej rada gminy ma przyjąć kryteria, określające kto przede wszystkim będzie mógł z tej oferty skorzystać.

Program budowy mieszkań czynszowych w ramach SIM to oferta przede wszystkim dla młodych rodzin, które nie stać na kredyt hipoteczny czy wynajem mieszkania na wolnym rynku. Tworzone przez samorządy spółki SIM mogą liczyć na preferencyjne kredyty, dofinansowanie do 35 procent wartości inwestycji oraz bezzwrotną podwyżkę w wysokości 3 mln zł. To wsparcie zapewnia budżet państwa.