- A
- A
- A
S.Kogut: chcę, żeby ten pomnik był darem sądeczan dla ofiar
Prawo i Sprawiedliwość popiera pomysł stowarzyszenia Sądecka Rodzina Katyńska i zapowiada starania o budowę pomnika poświęconego zamordowanym w 1940 roku w Katyniu oficerom.Na pomniku będzie też zaznaczony rok 2010 i symbole nawiązujące do katastrofy smoleńskiej.
-To nie jest akcja polityczna tylko pamięć o historii i ofiarach – przekonuje senator PiS Stanisław Kogut. Chciałbym, aby ten pomnik nie był jakimś pomnikiem podbijania sobie bębenków czy robienia kampanii wyborczej. Chcę, żeby to był dar sądeczan dla ofiar- dodaje senator.
Senator Kogut wystąpi do prezydenta miasta o wskazanie lokalizacji dla pomnika. Na stronie internetowej senatora można też zobaczyć projekt i zgłaszać uwagi.
Sławomir Wrona/aw
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:43
Taka gmina! Gródek nad Dunajcem buduje nowe atrakcje
-
19:57
Proces mężczyzny z Rabki, podejrzanego o próbę gwałtu na 13-latce, rozpocznie się za kilka tygodni
-
19:26
Wypadek na budowie przy placu Imbramowskim. Na pracownika spadły cegły, jest w ciężkim stanie
-
18:48
Dron spadł na teren oczyszczalni ścieków w Nowej Wsi. Skąd tam się wziął?
-
18:14
Nowe rondo w Jazowsku otwarte dla kierowców. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo i płynność ruchu
-
18:10
Budowa ronda w Tylmanowej
-
18:06
Czy w Tarnowie powstanie spopielarnia zwłok? Przedsiębiorca chce zbudować obiekt w Mościcach
-
17:18
Rzeczy, których potrzebuje współczesny przedsiębiorca od nowoczesnego księgowego
-
17:03
Rekonstrukcja kościoła pw. św. Heleny w Nowym Sączu
-
17:00
Tarnów bez obwodnicy. Co poszło nie tak w rozmowie z mieszkańcami?
-
16:47
Estakada na trasie S7 w Mistrzejowicach prawie gotowa. Waży 55 tysięcy ton i ma prawie dwa kilometry
-
16:15
Pendolino do Zakopanego. Pierwszy kurs już w październiku
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze