Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wizyta premiera w Małopolsce

Premier odwiedził budowę mostu na Dunajcu w Kurowie i firmę Wiśniowski w Wielogłowach. Po południu spotkał się z mieszkańcami Starego Sącza na Rynku.

Fot. Damian Radziak

Premier Morawiecki w Wielogłowach: wydłużamy okres konsultacji ustawy związanej z systemem podatkowym


mid-21729243.jpg (1023 KB)
Fot. PAP/Łukasz Gągulski

Chcę przedłużyć okres konsultacji społecznych ustawy związanej z systemem podatkowym. Dlatego o kolejne trzy tygodnie, czyli do pięciu tygodni, wydłużymy termin konsultacji społecznych – powiedział premier Mateusz Morawiecki w czwartek.

"Chcę przedłużyć okres konsultacji związanej z systemem podatkowym, aby każdy mógł się wypowiedzieć i aby ta debata publiczna nad ustawą związaną z systemem podatkowym przebiegła spokojnie. Dlatego o kolejne trzy tygodnie, czyli już do pięciu tygodni, wydłużymy termin konsultacji społecznych" – powiedział premier podczas czwartkowej wizyty w firmie Wiśniowski.

Dodał, że zależy mu na tym, aby zmiany podatkowe były dobrze skonsultowane. „Zdążymy z całym procesem do końca listopada” – podkreślił.

Szef rządu powiedział, że sukces firm takich jak Wiśniowski pod Nowym Sączem to dowód, że Polska jest w okresie boomu gospodarczego i boomu budowlanego.

"Polska gospodarka wraz z Polskim Ładem wkracza w okres bardzo mocnego rozwoju gospodarczego. Polski Ład jest poszukiwaniem, jest próbą propozycji dla polskich pracowników i przedsiębiorców, żebyśmy razem na tej łodzi polskiej gospodarki płynęli i osiągali jak największe prędkości. Na tym mi zależy. Myślę, że na tym zależy wszystkim przedsiębiorcom, ale na tym na pewno również zależy pracownikom, bo dzięki temu ich wynagrodzenia będą wyższe" - powiedział.
Premier w Kurowie: tu powstaje piękny most, zwiększą się szanse rozwojowe całej Sądecczyzny


Szef rządu złożył w czwartek wizytę w Kurowie na terenie budowy mostu na Dunajcu. "Powstaje piękny most w Kurowie, niedaleko Nowego Sącza. Dla nas, patrząc z perspektywy wdrażania projektów inwestycyjnych Polskiego Ładu, to jednocześnie most, który tworzy nowe perspektywy" - powiedział Morawiecki. Podkreślił, że w Polsce jest tylko kilka mostów typu extradosed.

"Gwarantujemy zwiększone możliwości dla przedsiębiorców, zwiększone możliwości gospodarcze dla całego regionu, dla pięknej Sądecczyzny (...). Tu powstaną rozwiązania komunikacyjne, które zwiększą szanse rozwojowe całej Sądecczyzny. Aby tak się stało potrzebujemy drogi ekspresowej S75, o którą już od dana zabiegają parlamentarzyści PiS" - dodał Morawiecki.

Jak zauważył, "są niestety dziś protesty społeczne, które uniemożliwiają budowę tej drogi". Tymczasem - mówił - jest to droga niezwykle potrzebna, na którą w programie budowy dróg krajowych przeznaczonych jest obecnie ponad 3 mld zł.

Premier zwrócił się też do samorządowców, którzy - jak mówił - w większości popierają tę inwestycję, "ale nie wszyscy, są tacy, którzy cały czas jeszcze protestują". Podkreślił, że droga S75 "dla całej Sądecczyzny jest drogą ogromnej szansy, wyrwania się z pułapki średniego dochodu, w którą Polska wpadła 10-20 lat temu, z której właśnie dziś, dzięki Polskiemu Ładowi, wyrywamy się na naszych oczach".

Nowy most na Dunajcu w Kurowie ma ułatwić podróż z Brzeska do Nowego Sącza i w kierunku odwrotnym. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje udostępnienie go dla ruchu w październiku tego roku, jeżeli tylko warunki atmosferyczne nie przeszkodzą w prowadzeniu prac. Obecnie zaawansowanie wszystkich prac wynosi 81 proc., w tym mostowych ponad 90 proc., a drogowych 78 proc.

Zwyciężamy; Polski Ład, to zwycięstwo Polaków, my się będziemy rządzić po naszemu - podkreślił w czwartek premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu w Starym Sączu. Wracamy w koleiny zwycięstwa i triumfów; "donosy i strachy na Lachy niczego nie zmienią" - oświadczył.

"Pokazaliśmy czym jest naprawa instytucji, naprawa finansów publicznych; bo nie byłoby pieniędzy ani na zabytki w Starym Sączu, ani na 500 plus, ani na 13. emerytury, ani na wielki program +Czyste powietrze+, największy program, który ma zapewnić czyste środowisko w czasach III Rzeczpospolitej" - podkreślił szef rządu podczas spotkania z mieszkańcami Starego Sącza.

Nawiązując do swojego spotkania z samorządowcami, relacjonował, że burmistrz Rabki "mówił, jak bardzo pieniądze rządowe pomogły w zapewnieniu lepszego powietrza, czystszego powietrza". "Tak, nasza polityka to nie jest +zbij termometr+, tak jak naszych poprzedników. Bo co oni zrobili, żeby dbać o środowisko? Zmienili wskaźniki" - podkreślił.

"My się nie boimy trudnych problemów" - oświadczył premier. "Złapaliśmy tego byka za rogi i staramy się walczyć o czyste powietrze, właśnie angażując środki publiczne, środki, które zabraliśmy mafiom VAT-owskim. One idą na polskie emerytury, na polską turystykę, na polskie czyste powietrze, na 500 plus, na zabytki" - mówił Morawiecki. Zaznaczył, że "to jest właśnie polityka rządu Prawa i Sprawiedliwości".

Odnosząc się do przeciwników politycznych, jak mówił wcześniej - "oszustów", którzy donoszą na Polskę do Brukseli - Morawiecki powiedział do zebranych: "Jak widzę takich wspaniałych ludzi, którzy kochają swoją wielką ojczyznę, Rzeczpospolitą, którzy mają szacunek do małej ojczyzny, kochają ją także, to wiem, że te wszystkie donosy, te wszystkie strachy na Lachy niczego nie zmienią. Bo jesteśmy narodem zwycięzców". Za te słowa premiera nagrodzono oklaskami.

"Choć historia nas poturbowała, to dzisiaj wracamy w koleiny zwycięstwa, tego, co nasi przodkowie doświadczali - wspaniałych triumfów" - dodał. "Do tego pcha nas wola walki, nasz gen zwycięstwa. A jeśli ktoś wątpi, to przypomnijmy sobie to, że z tej wspaniałej Sądeckiej Ziemi pochodzi kilka firm, które podbijają Europę" - powiedział.

Szef rządu zaznaczył, że "to jest współczesna walka i Polacy pokazują, jak być zwycięzcą". "Zwyciężamy. Polski Ład, to zwycięstwo Polaków. My się będziemy rządzić po naszemu" - zapowiedział Mateusz Morawiecki.
Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię