Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Premier uda się na Sądecczyznę, gdzie przeszła trąba powietrzna

Premier uda się na Sądecczyznę, gdzie przeszła trąba powietrzna; poszkodowani otrzymają wsparcie - poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

fot: PAP/Grzegorz Momot

"Premier Mateusz Morawiecki od razu po szczycie Rady Europejskiej w Brukseli uda się na Sądecczyznę, gdzie przeszła trąba powietrzna. Rząd pomoże w usuwaniu skutków fatalnych warunków pogodowych. Wsparcie dotrze do wszystkich poszkodowanych" - napisał w piątek na Twitterze Müller.

W czwartek wieczorem przez miejscowościach Librantowa i Koniuszowa k. Nowego Sącza przeszła trąba powietrzna. W piątek strażacy rozpoczęli wielkie sprzątanie, m.in. usuwanie pociętych drzew i fragmentów arkusza blachy. W sumie minionej doby małopolska straż interweniowała w regionie 484 razy. Straż pożarna ocenia, że po uderzeniu żywiołu pracy jest bardzo dużo.

Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię