Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zakopane szykuje się na Puchar Świata w skokach narciarskich

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędą się w najbliższy weekend. Na Wielkiej Krokwi trwają już przygotowania. Wszystko wskazuje na to, że śniegu nie zabraknie. Przybyło go minionej nocy, a zgodnie z prognozami synoptyków opady śniegu powrócą od czwartku.

Fot. Bartłomiej Bujas

Posłuchaj relacji Bartłomieja Bujasa

Policja szacuje, że zmagania skoczków będzie śledzić nawet kilkadziesiąt tysięcy osób, nie tylko na trybunach, ale też na deptaku prowadzącym do Wielkiej Krokwi. Obok skoczni będzie działać specjalny mobilny posterunek, w którym będzie można między innymi zaopiekować się zgubionymi dziećmi.

W mieście będzie też więcej patroli. Codziennie porządku na terenie powiatu będzie pilnowało około 190 funkcjonariuszy. Myślę, że to jest ilość wystarczająca, bo bazujemy na doświadczeniach z lat ubiegłych, wtedy było podobnie i to się sprawdzało

- mówi Sebastian Gleń z małopolskiej policji. Policjanci  w razie potrzeby będą ręcznie sterować ruchem na najpopularniejszych drogach – zwłaszcza na światłach w Klikuszowej. 

Weekend z Pucharem Świata w Zakopanem to jednocześnie początek ferii. Obłożenie hoteli na Podhalu szacowane jest na 60%, ale w centrum zakopanego pokój na weekend możemy znaleźć tylko i wyłącznie w najdroższych obiektach.Transmisji z obu konkursów w Zakopanem będzie można posłuchać na naszej antenie. Rywalizacja zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, rozpocznie się o godzinie 16.00.

Organizatorzy przekonują, że wykonali już 80% wszystkich prac. Śnieg, który spadł w ostatnich godzinach, jest rozgarniany przez ratrak po całym zeskoku. Po odśnieżeniu terenu wokół obiektu zgromadzono duży nadmiar, który koparka przewozi już pod zeskok. Powinno to potrwać dwa dni, odbiory zaplanowano na czwartek. 

W Krakowie alert przed intensywnymi opadami deszczu, a na południu Małopolski - śniegu

W sobotę zostanie rozegrany konkurs drużynowy, a na niedzielę zaplanowano rywalizację indywidualną. Na te dwa wydarzenia wyprzedano już  wszystkie bilety. Są jeszcze wolne miejsca na piątkowe kwalifikacje o godzinie 18.00.

Thomas Thurnbichler wybrał skład na weekend

Autor:
Bartłomiej Bujas

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię