Obecne władze miasta po latach gdy w stolicy Tatr usługi transportowe świadczyli jedynie prywatni przewoźnicy w 2016 roku stworzyły komunikację miejską - wtedy wytyczono dwie pierwsze linie i potem systematycznie uzupełniano rozkład jazdy.

Docelowo ma powstać taka siatka połączeń aby zarówno turyści jak i mieszkańcy mogli bez problemu transportem zbiorowym dostać się w dowolne miejsce w Zakopanem. Chcemy stworzyć bardzo dobrą komunikację miejską. Mam nadzieję, że uda się nam to zrobić wraz z prywatnymi podmiotami, tak żeby ona dobrze funkcjonowała

- tłumaczy Leszek Dorula burmistrz Zakopanego.

Jeszcze w tym roku m.in ma być reaktywowana linia autobusowa łącząca dworzec z Kuźnicami, gdy tylko budowane tam centrum komunikacyjne zostanie oddane do użytku. To jedno z najpopularniejszych miejsc, do których co roku próbują się dostać turyści - to tutaj ulokowana jest dolna stacja kolejki linowej na Kasprowy Wierchu jak i wyjścia na szlaki w stronę Kalatówek, czy Hali Gąsienicowej.

Droga dojazdowa jest zamknięta dla samochodów osobowych i stąd konieczność zapewnienia sprawnej komunikacji dla pasażerów. Prace w zakopiańskich Kuźnicach mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Sprawna komunikacja miejska ma spowodować, aby korzystała z niej coraz większa liczba turystów, zostawiając swoje samochody przy pensjonatach czy na parkingach, co pozwoli na zmniejszenie korków.