Zakopane zlikwiduje dwa oddziały przedszkolne. Decyzję w tej sprawie radni podjęli dziś (22 kwietnia) jednogłośnie. Chodzi o placówki działające przy Szkole Podstawowej nr 5 oraz nr 2.
W pierwszym przypadku oddział istniał jedynie formalnie i w praktyce nie funkcjonował. W drugim liczba dzieci była bardzo niewielka, co wynikało z małego zainteresowania.
Nie było oporu w tej materii. Nie było uwag, by ten oddział nadal funkcjonował, a liczba dzieci była naprawdę niewielka z uwagi na brak zainteresowania. Mamy szeroką siatkę szkół i przedszkoli, więc każdemu dziecku zapewnimy miejsce – zarówno w przedszkolu, jak i w szkole prowadzonej przez miasto Zakopane
mówi wiceburmistrz Iwona Grzebyk-Dulak.
Jak podkreślają władze miasta, decyzja ma także związek ze spadkiem liczby dzieci i sytuacją demograficzną. Utrzymywanie oddziałów przy niewielkiej liczbie uczniów generuje dodatkowe koszty.
Oddziały przestaną działać 1 września. Dzieci zostaną przeniesione do innych placówek.