- A
- A
- A
Zakopane cieszy się dużym zainteresowaniem urlopowiczów
Touroperatorzy z Zakopanego uważają, że sytuacja geopolityczna i obawy o bezpieczeństwo sprawiają, że wakacje w kraju cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Przekonują że ci, którzy chcieliby spędzić urlop pod Tatrami powinni się spieszyć z rezerwacją miejsc. „Sytuacja geopolityczna sprawiła, że wielu Polaków wybiera urlop wakacyjny w kraju. Odczuwamy taki trend już drugi rok. Zakopane cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem urlopowiczów zarówno w końcu czerwca, lipcu jak i w sierpniu” – powiedziała PAP prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz.Kumulacją przyjazdów pod Tatry ma być przedłużony sierpniowy weekend w okolicach 15 sierpnia. Ten termin cieszy się szczególnym zainteresowaniem z uwagi na święto Maryjne. Jak zauważa Tymoteusz Mróz z Lokalnej Organizacji Turystycznej Made in Zakopane, pod koniec lipca przypadają Światowe Dni Młodzieży i mimo, że centralne uroczystości zlokalizowane są w okolicach Krakowa, to zakopiańskie obiekty mają w tym czasie bardzo duże obłożenie, sięgające nawet 80 proc.
„Turyści chcący spędzić wakacje w Tatrach powinni się spieszyć z rezerwacjami, bo miejsc noclegowych z każdym dniem ubywa” – powiedział Mróz i dodał: „Turyści chętnie wybierają polskie kierunki na wakacje z uwagi na obawy o bezpieczeństwo. Ponadto nasz kraj ciągle jest nieodkryty i ma wiele wspaniałych przyrodniczo zakątków oraz wspaniałe zabytki”.
W Zakopanem zarejestrowanych jest łącznie ponad 27 tys. miejsc noclegowych w hotelach, pensjonatach i kwaterach prywatnych, co oznacza, że ilość mieszkańców w okresie szczytu turystycznego może wzrosnąć dwukrotnie.
W mieście pod Giewontem można znaleźć zarówno luksusowe pokoje w hotelach lub wynająć pokój gościnny. Ceny nie zmieniły się w stosunku do ubiegłego roku. Popularną kwaterę można wynająć już od 35 zł, a ceny idą wzwyż wraz z standardem i lokalizacją obiektu.
Zdaniem Wojtowicz, oprócz turystów krajowych do Zakopanego przyjeżdżają chętnie turyści z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, a ostatnio pojawiają się także turyści z krajów arabskich.
W Zakopanem podczas wakacji odbędzie się szereg imprez i wydarzeń kulturalnych. Największą imprezą będzie 48. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który potrwa od 19 do 26 sierpnia. W każdy wakacyjny weekend w mieście pod Giewontem odbędą się koncerty gwiazd. Zagrają m.in. zespół Hey, Lady Pank, Zakopower, Perfect oraz Dżem.
(PAP/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
12:59
Polska turystka zginęła w Parku Narodowym Słowacki Raj
-
12:44
Rząd przyjął projekt ustawy o zabezpieczeniu socjalnym osób wykonujących zawód artystyczny
-
12:13
Poważny wypadek na Zakopiance w Gaju. Jedna osoba ranna
-
11:45
Marek Kondrat uhunorowany podczas 40. Tarnowskiej Nagrody Filmowej
-
11:32
Radosław Fronc: Kraków kulinarną stolicą Polski
-
11:21
Prowadzi kwiaciarnię, teraz chce rządzić Krakowem. Konfederacja Korony Polskiej przedstawiła kandydata
-
11:12
Policja zatrzymała podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni
-
10:28
Wygrali eliminacje i jadą na mundial. Smoki Kraków chcą pokazać Polakom unihokej
-
10:10
Tak, jak ...kukułka, czyli o odmieńcach
-
09:52
Pościg za 19-latkiem w Krakowie. Dwoje policjantów rannych, jeden funkcjonariusz w stanie ciężkim
-
09:37
Maja Chwalińska dołączy do Igi Świątek? Polka zagra o marzenia w 3. rundzie French Open
-
09:15
Droga do Morskiego Oka ponownie otwarta po remoncie
-
08:42
Organy znów zabrzmią w krakowskich świątyniach. Przed nami letni festiwal
-
08:01
UJ rozpoczyna rekrutację. W ofercie 13 nowych kierunków i... dopłaty do posiłków
-
07:34
Deszczowa sobota w Małopolsce. Jest ostrzeżenie przed burzami
-
07:16
Maestro Łukasz Borowicz o norweskim kompozytorze Edvardzie Griegu, w rozmowie z Agnieszką Malatyńską-Stankiewicz
-
07:05
Od dziś prace na węźle „Kombinat” w Nowej Hucie. Zmiany dla tramwajów i kierowców
-
21:24
Arachnofobia? To nie ten adres. Kraków zaprasza na Ogólnopolskie Dni Owada
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze