Wicepremier wziął udział w uroczystości otwarcia nowej części budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu.

„To jest wielka radość, że możemy zmieniać nasze szkolnictwo artystyczne, podstawę polskiej kultury w tak dynamiczny sposób. Przenieśliśmy nasze szkolnictwo artystyczne w wiek XXI. Wiemy, jak trudno jest dzisiaj prowadzić inwestycje, zwłaszcza w czasie wojny za polską granicą, przy wzroście cen materiałów budowlanych, a jednak dajemy radę i potrafimy realizować takie wspaniałe inwestycje” – mówił podczas uroczystości Gliński.

Wicepremier poinformował, że w ostatnich siedmiu latach ze środków ministerialnych zostało sfinansowanych ponad 2 tys. inwestycji w szkołach artystycznych, z których w większości to szkoły muzyczne.

Wicepremier podziękował wszystkim, którzy angażują się w inwestycje kulturalne

Dyrektor nowotarski szkoły muzycznej Marta Łapczyńska poinformowała, że otwarcie nowej części budynku to ostatni etap trwającego ponad 20 lat procesu budowy szkoły muzycznej w Nowym Targu.

Koszt inwestycji zrealizowanej w niespełna rok wyniósł niemal 5 mln zł. Inwestycja została sfinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury Państwowego. Dzięki tej inwestycji szkoła zyskała między innymi koncertową salę kameralną, sale lekcyjne i świetlicę.