Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Ważne informacje dla kierowców wybierających się pod Tatry

Dzisiaj w Zakopanem rozpoczynają się zawody konkursowe Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na trybunach skoczni i wokół niej spodziewanych jest wieczorem kilkadziesiąt tysięcy kibiców i większość z nich zaplanowała przyjazd na zawody właśnie w sobotę. Wszystko wskazuje na to, że ruch na zakopiance w stronę Zakopanego będzie dzisiaj ogromny. Aspirant Roman Wieczorek rzecznik zakopiańskiej policji zapewnia, że drogówka zrobi wszystko, aby zminimalizować ryzyko powstawania korków na drodze.

Fot. PAP/Grzegorz Momot

Już od Krakowa policjanci będą pomagali kierowcom w bezpiecznym dotarciu do Zakopanego. Cały czas pamiętamy o newralgicznym miejscu, czyli Klikuszowej tam policjanci w zależności od utrudnień będą podejmowali ręczne kierowanie ruchem. W Zakopanem będziemy obserwowali, jak ten ruch się rozkłada na dzielnice Zakopanego. Będziemy starali się te pojazdy odpowiednio kierować.

Dzisiaj i jutro drogi dojazdowe do skoczni: Piłsudskiego i Bronisława Czecha będą w części całkowicie zamknięte dla ruchu, niemożliwe więc też będzie korzystanie ze zlokalizowanych tam dużych parkingów.

Jednocześnie policja przypomina kibicom, że Puchar Świata w skokach narciarskich to impreza masowa i w związku z tym na teren skoczni nie można wnosić materiałów pirotechnicznych, niebezpiecznych i alkoholu. Dodatkowo nie wolno zasłaniać twarzy i podczas wydarzenia bezwzględnie słuchać się służb porządkowych.

Porządkiem na terenie skoczni zajmuje się firma ochroniarska. Cały teren wokół skoczni jest zabezpieczany przez policjantów, którzy dbają o porządek i bezpieczeństwo. Naszym zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo i spokój.

W czasie Pucharu Świata w skokach narciarskich zakopiańską policję wesprą siły prewencji z całej Małopolski - łącznie będzie to około 200 funkcjonariuszy. Dodatkowo w czasie zawodów w stolicy Tatr będzie dyżurować jednostka antyterrorystyczna, a z zakopiańskiej komendy dyżur cały czas będzie pełnić ponad 50 funkcjonariuszy.

Autor:
Przemysław Bolechowski

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię