Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Światowy Dzień Śniegu w Zakopanem

Już po raz 13. Zakopane zaprasza na wydarzenia w ramach Światowego Dnia Śniegu. Przed nami wyjątkowo emocjonujący dzień przede wszystkim dla dzieci, ale i rodziców, ponieważ wszyscy są wspólnie zaproszeni do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Dzisiaj wszystko odbywać się będzie na trasach Ośrodka Narciarskiego Nosal w Zakopanem. Przygotowano przede wszystkim atrakcje sportowe - aktywność na nartach, snowboardzie oraz na rakietach śnieżnych. Agata Mitoraj z zakopiańskiego Urzędu Miasta podkreśla, że World Snow Day nie bez przyczyny odbywa się właśnie w stolicy Tatr.

Jest to przede wszystkim zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania sportów zimowych, a także spędzania aktywnego czasu na świeżym powietrzu. My, jako że jesteśmy zimową stolica Polski, jak najbardziej chcemy włączyć się w tę akcję i zachęcać dzieci do aktywnego spędzania czasu

Dzisiaj atrakcje związane są ze śniegiem i aktywnością narciarską - Katarzyna Strama z zakopiańskiego ośrodka Nosal przypomina, że zapisy chętnych przyjmowane są dzisiaj do 13.00 - w biurze stacji.


Będzie dużo atrakcji narciarskich, będzie rywalizacja na slalomie i rakietach śnieżnych w duetach. Dużo zabawy, emocji. Wszyscy oczywiście zostaną nagrodzeni. Jeżeli nie mają państwo planów na sobotę po południu to zapraszamy pod Nosal.

Atrakcje przygotowane przez organizatorów Światowego Dnia Śniegu potrwają dzisiaj pod zakopiańskim Nosalem prawie do wieczora.

Jutro drugi, kolejny dzień wydarzenia - tym razem impreza odbywać się będzie na Górnej Równi Krupowej, gdzie przygotowano zupełnie inne niż dzisiaj zabawy i niespodzianki dla dzieci.

Autor:
Przemysław Bolechowski

Opracowanie:
Agata Ciechanowska

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię