Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Uwaga turyści: lawinowa trójka w Tatrach

  • Podhale
  • date_range Sobota, 2015.03.14 10:42 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:49 )
Ostatnie opady śniegu sprawiły, że większość szlaków tatrzańskich jest nieprzetarta i zasypana trzydziestocentymetrową warstwą śniegu. W górach obowiązuje lawinowa trójka a to oznacza, że wyjście na szlak wiąże się z ryzykiem.

fot. Przemek Bolechowski

Posłuchaj relacji zakopiańskiego reportera Radia Kraków Przemka Bolechowskiego
Zima wróciła na Podhale, fot. P. Bolechowski

Na Kasprowym Wierchu opady śniegu sięgają dwóch metrów. Wiatr miejscami utworzył kilkumetrowe zaspy. Wysoko w Tatrach panuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego. Widoczność jest bardzo słaba ze względu na utrzymującą się mgłę. "Ekstremalne dla przeciętnego turysty warunki powinny budzić szacunek i skłaniać do wyjątkowej rozwagi. To nie jest dobry czas na wysokogórskie eskapady. Na wysokości powyżej schronisk kategorycznie odradzamy jakiejkolwiek aktywności górskiej"  - przestrzega  Andrzej Marasek ratownik TOPR w rozmowie z reporterem Radia Kraków.

 

Czynna jest kolejka na Kasprowy Wierch. Otwarte są też trasy narciarskie i kolejki krzesełkowe w Kotłach Gąsienicowym i Goryczkowym. Dobre warunki panują  na nartostradzie do Kuźnic, ale mgła ogranicza widoczność.

 

Przemek Bolechowski/jg

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

687935

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię